Більше 40% українців вважають себе здоровими, ще стільки ж - ні

Поділитися
Українці не скаржаться на своє здоров'я © Андрій Товстиженко, DT.UA
За останні 15 років "здорових" українців стало в два рази більше.

Громадяни України розділилися в самооцінці свого здоровя. Так, 40,5% опитаних дорослих назвали своє здоров'я хорошим або навіть дуже хорошим, що вдвічі перевищує відповідний показник 2001 року (19,2%), свідчать дані соцопитування КМІС станом на травень 2015 року.

Паралельно відбувається скорочення частки тих, хто негативно оцінює стан свого здоров'я: з 31,4% у 2001 році до 17,7% в 2015-м.

Втім, ще 40,7% громадян вважають посереднім стан свого здоров'я.

Як зазначають у КМІС, цЦілком очікувано, що стан здоров‘я прямо пов‘язаний з віком. У 2015 році, порівняно із 2013, частка людей, які позитивно оцінюють своє здоров‘я, зросла у вікових группах 30-44 та 45-59 років на 4% та 6% відповідно, але зменшилася у вікових групах 18-29 та 60+ років на 2% та 2% відповідно. Аналізуючи групи за статтю, констатуємо традиційно вищу самооцінку здоров‘я чоловіками у порівнянні з жінками, і це типово для всіх вікових груп. Можна припустити, що чоловіки в цілому менш уважно ставляться до свого здоров'я, порівняно із жінками.

Іншим фактором, що позитивно впливає на здоров‘я, є освіта: чим вона вища, тим здоровішими почуваються люди. Це можна пояснити тим, що вищий рівень освіти допомагає влаштуватись на роботу з кращими умовами праці.

Дані опитування демонструють також прямий зв‘язок між рівнем матеріального добробуту респондентів та їхньою самооцінкою здоров‘я. Очевидно, вищий рівень добробуту забезпечує кращі можливості для турботи про власне здоров‘я.

Серед тих, хто проживає у селах, 32% людей, які оцінюють своє здоров'я як добре або дуже добре, а серед мешканців міст – 44%. Одним із пояснень таких відмінностей є те , що умови праці та рівень матеріального добробуту традиційно кращі у міській місцевості.

Соціологи підкреслюють тісний зв'язок між здоров'ям людини і тим, наскільки він щасливий.

"Найперше, чого ми традиційно бажаємо нашим близьким та знайомим на свята, – це здоров‘я та щастя. І ми спостерігаємо, що ці два поняття тісно пов‘язані між собою. Позитивна оцінка власного здоров‘я, як правило, позначається і на загальному самопочутті людини. Серед респондентів, які добре оцінюють стан свго здоров'я 71% тих, хто почуває себе щасливими, а серед тих, хто оцінює стан свого здоров'я, як поганий, щасливих значно менше – 37%", - відзначають в КМІС.

КМІС проводив опитування з 19 по 29 травня. Методом особистого інтерв'ю опитано 2022 респондентів, що мешкають в 108 населених пунктах усіх областей України (крім АР Крим). У Луганській і Донецькій області дослідження проводилося тільки на територіях, підконтрольних Україні. Крім того, опитування проводилося у м. Донецьку. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі