Без індивідуального підходу до медзакладів буде колапс і закриття - мер Дніпра Філатов

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Без індивідуального підходу до медзакладів буде колапс і закриття - мер Дніпра Філатов Без індивідуального підходу медустановам загрожує закриття
Філатов вважає, що не можна позбавляти фінансування всі медзаклади одночасно.

Історія з другим етапом медичної реформи по суті правильна, але її організація – ні. Таку думку в коментарі ZN.UA висловив мер Дніпра Борис Філатов.

"Не всім медичним закладам вистачило часу підготуватися. У нас в Дніпрі великих проблем не буде, ми впоралися. У нас все-таки велике місто, велика мережа медичних установ. У нас є лікарні, які спочатку підходили по необхідним критеріям на 80-90%", - коментує Філатов.

За його словами, потрібен індивідуальний підхід до медичних закладів, щоб дати їм можливість адаптуватися і встояти.

"Ось зараз я їду до 4-ї лікарні, за яку взагалі не переживаю. А от за 2-гу дитячу переживаю. А якщо взяти інші, дрібніші міста, то проблем там буде достатньо. У тому ж рідному місті президента Кривому Розі. Не можна ставити для всіх один термін і один день укладення договору з НСЗУ. Так само, як не можна жорстко підходити до виконання критеріїв. А якщо хтось трохи не дотягнув? Якщо не встигли в силу якихось причин? А їм вже обрізали фінансування. Це неправильно. Потрібен індивідуальний підхід до медичних установ, щоб дати їм можливість адаптуватися і встояти", - каже мер Дніпра.

"Безумовно, в результаті другого етапу реформи можуть з'явитися дуже забезпечені медичні установи. І це добре. Погано те, що без індивідуального підходу, можемо отримати колапс і повальне закриття. Або зменшення фінансування до мінімального рівня в умовах не готових місцевих громад. А, отже, і якості. Плюс є проблема з закриттям спеціалізованих відділень, де лікуються хворі на туберкульоз. У ЗМІ вже пройшли сюжети, про те, яку небезпеку це може представляти. Тобто головне в цій ситуації - комунікація та індивідуальний спокійний підхід", - вважає мер Дніпра.

Між тим, представники НСЗУ нагадують, що про умови, що висуваються до медустановам для укладення контракту з НСЗУ (автономізації, комп'ютеризації, необхідності підключення закладу до електронної системи охорони здоров'я (ЭСЗ) через обрану медичну інформаційну систему (МІС) та наявності діючої ліцензії на здійснення господарської діяльності з медичної практики), відомо вже два роки. Так що час підготуватися було.

У кожного закладу є власник. І якщо він не підготував медзаклад до контрактації з НСЗУ, то буде змушений утримувати його сам. Тому що з держбюджету додаткових коштів на це він не отримає. Іншого варіанту немає. Закрити такі установи не можуть, це заборонено Конституцією.

Як повідомлялося раніше, президент Володимир Зеленський створив робочу групу, яка повинна до 1 березня 2020 року проаналізувати хід реформування системи охорони здоров'я України. З 1 квітня в повному обсязі запрацює Програма медичних гарантій.

Детальніше про те, що очікує пацієнтів, медичні установи і лікарів у зв'язку із змінами читайте в статті Алли Котляр "Медична реформа-2020: що потрібно знати".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі