Австрійське МЗС підготувало план вирішення української кризи

Поділитися
Австрійське МЗС підготувало план вирішення української кризи Австрійське МЗС підготувало план вирішення української кризи
Документ складається з чотирьох пунктів і включає в себе положення, що передбачає повернення Криму Україні. Вже у п'ятницю деякі зі сформульованих у ньому ідей може бути представлено на зустрічі міністрів закордонних справ в Афінах.

Австрійське МЗС підготувало план розрядки української кризи, що передбачає, серед іншого, виведення України з "поля перманентної напруженості" між Сходом і Заходом, а також створення єдиного економічного простору від Лісабона до Владивостока. Зразок відомчого документа опинився у розпорядженні Die Presse.

Повідомляється, що план було підготовлено відділом стратегії та планування МЗС Австрії за розпорядженням голови відомства Себастіана Курця. Вже у п'ятницю деякі із сформульованих у ньому ідей може бути представлено на зустрічі міністрів закордонних справ в Афінах. Документ складається з чотирьох пунктів.

По-перше, Україні пропонується оголосити про "неприєднання до будь-яких союзів або навіть про нейтралітет" - за умови, що їй буде забезпечено повний суверенітет над її територією". Це має бути зроблено поступово: спочатку укладається багатосторонній договір про повернення до стану речей, який існував до анексії Криму, причому в ньому закріплюють права меншин. Пізніше Україна оголошує про неприєднання до військових союзів, тим самим виключаючи вступ до НАТО.

Наразі не розглядається можливість вступу України до Євросоюзу - замість цього їй має бути запропоновано участь в чомусь подібному до Європейського економічного простору, в якому беруть участь Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн. Таке рішення може бути застосовано і до інших "колишніх радянських республік, розташованим між Європою і Росією", йдеться в статті.

Євросоюз і Митний союз на чолі з Росією повинні створити "спільну зону вільної торгівлі від Лісабона до Владивостока", що забезпечить можливість укласти договори про вільну торгівлю як з ЄС, так і з Росією.

Нарешті, австрійське МЗС вважає за необхідне вжити заходів для подолання "суспільного розколу" в Україні. Для цього потрібно не тільки підтримати країну матеріально, але і намітити низку цілей в політичній площині, зокрема, зміцнювати правову державу, боротися з корупцією, ізолювати правих радикалів, допомогти у підготовці президентських виборів і розробці нової конституції з урахуванням прав меншин, а також нового закону про мови.

Як вважає оглядач Die Presse, Курцу буде неважко знайти союзників для просування цього плану: думку про те, що Україну не слід ставити перед жорстким вибором між ЄС і Росією, висловлював і його колега з ФРН Франк-Вальтер Штайнмайєр, так і в Україні ідея нейтралітету або неприєднання, "здається, вже почала пускати коріння". Разом з тим пункт, що передбачає повернення Криму Україні, видається авторові статті "вкрай нереалістичним". !zn

Читайте також:

Крим скасував частину електричок на материкову Україну

Пошта Чехії припинила відправку листів і посилок в окупований Крим

Держдеп США спростував домовленості з Москвою за спиною українців

Швейцарія обмежила фінансові операції росіян з "чорного списку" ЄС

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі