Аптеки масово продають українцям дешеві малоэфективні препарати-копії - Україна - dt.ua

Аптеки масово продають українцям дешеві малоэфективні препарати-копії

14 вересня, 2015, 15:17 Роздрукувати

Люди частіше купують ті ліки, які рекомендують в аптеці, замість того, щоб звертатися до фахівця. Однак такі препарати лише тимчасово усувають симптоми і не впливають на причину захворювання.

Українці змушені лікуватися дешевими препаратами, які лише тимчасово усувають симптоми © Андрій Товстиженко, DT.UA

В Україні успішно продаються препарати, які не продемонстрували своєї ефективності в мета-аналізах клінічних досліджень або мають дуже вузьке коло показань, що робить неможливим фактичні продажі в таких обсягах.

Бестселери фармринку ЄС і України жодного разу не збіглися за номенклатурою діючих речовин, пише в статті ZN.UA Андрій Дудник з Вінницького національного медичного університету ім.Н.Пирогова.

На ринку ЄС домінують препарати, що впливають на патогенез і причину захворювання з високим відсотком інноваційних ліків, пише Дудник.

У той час як в Україні найчастіше купують дешеві генерики (препарати-копії – ред.) для тимчасового усунення симптомів.

"Краще слів про це свідчить структура аптечних продажів і рівень корупції, за якими стоять життя пацієнтів та їх марно витрачені гроші. Докази ефективності застосування лікарських засобів були перевірені за допомогою бази даних Сосһгапе", - пише експерт.

Для збільшення продажу препаратів фармацевтичні компанії використовують перевірені методи: гіперболізують проблему, спотворюють інтерпретацію результатів, замовчують негативні наслідки досліджень, формують почуття провини (оплата участі в конференції) і т. д., зазначає автор.

Читайте також: У США почали виробляти ліки за допомогою 3D-принтера

На його думку, створення професійних асоціацій лікарів з законодавчими повноваженнями дозволить рекомендувати кращих фахівців на посади керівників лікарень. А самолікування стане невигідним, якщо медикаменти за рецептом лікаря будуть відпускатися з 10-30%-ною знижкою, що буде стимулювати пацієнтів звертатися до фахівця, а не купувати те, що рекомендують в аптеці.

граф
DT.UA

Разом з тим, українці все менше скаржаться на своє здоров'я: згідно з опитуванням, понад 40% громадян вважають себе здоровими. Причому, за останні 15 років "здорових" українців стало в два рази більше.

Більше про ситуацію читайте у статті Андрія Дудника "Медична реформа і безпілотний "летальний" міністерський апарат" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >