Апеляційний суд зняв арешт з автомобілів екс-майора Мельниченка

Поділитися
Апеляційний суд зняв арешт з автомобілів екс-майора Мельниченка Апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції © obozrevatel.com
І відхилив нове клопотання прокуратури про їх арешт.

Апеляційний суд Києва зняв арешт з автомобілів колишнього майора Управління державної охорони Миколи Мельниченка, повідомила "Українській правді" його адвокат Тетяна Лєжух. Мельниченко відомий за "Касетним скандалом" у справі вбитого журналіста Георгія Гонгадзе, і підозрюється у державній зраді й спробі вчинити переворот.

За словами захисниці Мельниченка, відповідне рішення суд ухвалив на засіданні у четвер, 1 листопада. Ним скасовується рішення суду першої інстанції – знімається арешт, накладений на транспортні засоби Печерським районним судом Києва. Мова йде про два Lexus і Toyota, і чотири напівпричепи - два рефрижератори, один фургон і один бортовий.

Адвокат Лєжух також додала, що паралельно суд відхилив клопотання прокуратури, в якому та просила заарештувати транспортні засоби її підзахисного.

Екс-майору Мельниченку інкриміновані ч. 1 статті 111 (Державна зрада у формі шпигунства), ч. 2 статті 328 (Розголошення державної таємниці), ч. 3 статті 365 (Перевищення влади або службових повноважень) і ч. 2 статті 209 (Легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

25 листопада 2016 року підозрюваний оголошений у всеукраїнський розшук. 14 квітня 2017 року в Інтерпол були скеровані матеріали для оголошення його в міжнародний розшук, нагадує УНН.

У січні поточного року суд перерахував колишньому генералові МВС Олексію Пукачу термін ув'язнення за "законом Савченко"(один день попереднього ув'язнення - за два дні у строк основного покарання) за вбивство журналіста Гонгадзе. Після відбуття 20 років покарання він зможе подати клопотання про помилування.

Ані Пукач, ані родина Гонгадзе з вироком не згодні. Мирослава Гонгадзе зазначила, що неназваними і непокараними досі залишаються головні винуватці смерті її чоловіка - замовники вбивства.

У березні 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох екс-співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС - Валерія Костенка, Олександра Поповича і Миколу Протасова (помер у колонії наприкінці 2015-го), їм призначили покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 12 до 13 років. У лютому 2015 року генеральний прокурор Віктор Шокін відновив досудове розслідування справи.

На суді генерал Пукач натякав, що мотиви для вбивства журналіста були у екс-президента Леоніда Кучми та голови його адміністрації Володимира Литвина. Проте насправді у вбивстві Гонгадзе були зацікавлені спецслужби РФ – у Кремлі були незадоволені зміною курсу України з проросійського на прозахідний. Після публікації записів з кабінету Кучми (т. зв. "Касетний скандал") Мельниченко подав у відставку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі