Апеляційний суд визначив підсудність "справи Савченко-Рубана" за Броварським міськрайонним судом

Поділитися
Апеляційний суд визначив підсудність "справи Савченко-Рубана" за Броварським міськрайонним судом Справу Савченко знову перенаправили до іншого суду
Напередодні суд направляв справу до Дарницького райсуду Києва, але її знову повернули назад.

Київський апеляційний суд направив кримінальну справу за обвинуваченням депутата Надії Савченко та колишнього керівника центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана до Броварського міського районного суду Київської області. Про це сьогодні, 12 квітня, повідомляє прес-служба суду.

"Ухвалою колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду подання в.о. голови Дарницького райсуду про визначення територіальної підсудності кримінального провадження за обвинуваченням Савченко та Рубана задоволено, кримінальне провадження направлено для розгляду до Броварського міськрайонного суду", - йдеться у повідомленні.

Наприкінці лютого Верховний суд вирішив, що "справа Савченко-Рубана" буде розглядатися в Солом'янському райсуді Києва. У березні колегія суддів Солом'янського суду задовольнила клопотання адвокатів Савченко та Рубана про відвід колегії, після чого справу передали до Київського апеляційного суду для визначення іншого суду.

29 березня Київський апеляційний суд направив до Верховного суду обвинувальний акт у справі для визначення підсудності. Колегія суддів вирішила, що апеляційний суд не має права вирішувати питання щодо направлення справи з однієї судової установи до іншої. Але Верховний суд повернув справу до апеляційного суду. Після цього її було передано до Дарницького райсуду Києва. 11 квітня Дарницький райсуд задовольнив заяву адвоката Валентина Рибіна про відвід колегії суддів, і справу знову направили до апеляційного суду.

Нагадаємо, що Володимира Рубана затримали з великою партією зброї на контрольному пункті в'їзду-виїзду "Майорське" 8 березня 2018 року. Йому повідомили про підозру за ч. 1 ст. 263 КК (незаконне поводження зі зброєю), ч. 1 ст. 14 (готування до злочину), ч. 3 ст. 258 (терористичний акт). Суд заарештував його без права на заставу.

23 березня суд також обрав Надії Савченко запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави. Напередодні Верховна Рада позбавила Савченко депутатської недоторканності, а також схвалила її затримання й арешт.

Депутата підозрюють у підготовці теракту, державного перевороту та поваленні влади. За словами генпрокурора Юрія Луценка, слідство має докази участі представників Російської Федерації у сприянні Савченко і Рубану у підготовці перевороту.

Детальніше про політичні мотиви і наслідки "справи Савченко-Рубана" читайте у матеріалі Юлії Мостової "Переспрямований вибух" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі