Андрій Жельветро: Поки батьки живі, треба подолати всі конфлікти - Україна - dt.ua

Андрій Жельветро: "Поки батьки живі, треба подолати всі конфлікти"

17 червня, 14:40 Роздрукувати

DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть для інших

Молодий психолог Андрій Жельветро, автор чоловічого курсу "Фундамент", який іще не має своєї сім'ї та дітей, уловив щось головне про батьків. Напевно, як син. І просто, без академічних еківоків, намагається це донести в своєму інтерв'ю в День батька.

"Звісно, у нас не завжди все виходить в сімейному житті… , — говорить психолог. — Частіше — не виходить. Особливо, якщо сміття, накопичене на попередніх етапах, у стосунках із батьками в тому числі, у чоловіка не розібране. Тут і недолюбленість, і бажання досамоутвердитися, і відчуття своєї слабкості починають даватися взнаки. Фігури батька і матері стають ключовими. Я пропоную чоловікам поїхати до батьків, поговорити, з'ясувати правду і пробачити. Прийняти в батькові і матері насамперед звичайних людей".

"Глобальна мета взаємин батьків і дітей — оцінка, — акцентує увагу Андрій Жельветро. — Усі батьки хочуть, щоб їхні діти поставили їм оцінку. "Чи хорошим я був батьком?", "Чи хорошою я була мамою?". Ця оцінка виражається в щоденному спілкуванні, у дзвінках, у повазі. Або неповазі. І тут справді складно. З батьками ще складніше, ніж із мамами.

Багато хто з чоловіків ображений на свого батька. І я теж жив із такими самими почуттями. Мої батьки розлучилися, і батько мені не писав, не телефонував... Ви бачили б, скільки дорослих сорокарічних чоловіків розповідають про свої образи на батька з абсолютно дитячими переживаннями. І голос тремтить, і сльози течуть... Згадують, як бив, як принижував...

Але однаково треба їхати і розмовляти. Зрештою син може так і не полюбити батька. Але зрілий чоловік ставитиметься до свого батька з повагою і подякою хоча б за те, що він дав йому життя. Навіть якщо той останній п'яниця".

"Один хлопець дізнався, що його мама в шостому класі залишалася після уроків і мила школу. Щоб купити собі одяг, — продовжує психолог. — Він схопився за голову ... Батьки піклуються про нас, як можуть. Як їх навчили. І ми не маємо права їх судити, звинувачувати, вести себе по-дитячому. Зрозумійте, як вони жили. І прийміть.... Поки батьки живі, треба подолати всі конфлікти", — завершив Андрій Жельветро.

DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть і працюють для інших. Проект – це своєрідна спроба допомогти суспільству заглянути в себе, розібратися в смислах і цінностях, спробувати почути себе і заново почати будувати майбутнє. Проект розвивається двома мовами – російською і українською.

Повну версію інтерв'ю дивіться тут 

Повну друковану версію інтерв'ю читайте тут 

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №28, 20 липня-26 липня Архів номерів | Зміст номеру < >