Amnesty: Жертви погромів в таборі ромів в Києві не дочекалися справедливості від влади

Поділитися
Amnesty: Жертви погромів в таборі ромів в Києві не дочекалися справедливості від влади
Українська влада повинна виконати свої обіцянки щодо забезпечення справедливості жертвам нападу, кажуть у AI.

Українська влада повинні забезпечити правосуддя після нападу 21 квітня 2018 року на табір ромів на Лисій Горі у Києві членами правого угруповання C-14, яке виступає за ненависть і дискримінацію, заявила міжнародна правозахисна організація Amnesty International перед першою річницею нападу.

"Ми почули чимало заяв і обіцянок від вищих посадових осіб, але що ми маємо рік по тому? Результати роботи українських посадовців протягом останніх 12 місяців далекі від того, що можна назвати ефективним розслідуванням", - заявила директорка Amnesty International в Україні Оксана Покальчук.

Вони мало що зробили аби допомогти жертвам цього нахабного злочину на ґрунті ненависті. Твитнуть Поделиться

Правозахисники зазначили, що після нападу злочинці відкрито розповіли про свої дії і хвалилися про них в Інтернеті. Один з них, член групи, яка виступає за дискримінацію і насильство, публічно взяв на себе відповідальність за дії на своїй сторінці в Facebook. Він був заарештований в липні 2018 року, але пізніше звільнений у жовтні 2018 року за рішенням суду, в якому були встановлені процесуальні порушення з боку поліції. З тих пір звинувачення оскаржило це рішення, але відповідні судові слухання відкладалися шість разів.

Влада не спромоглася встановити особи інших злочинців. Твитнуть Поделиться

Зазначимо, 21 квітня група молодиків, частина з яких була у балаклавах, напала на ромський табір у лісопарковій зоні на Лисій горі у Києві. Нападники бігли за ромами, переважно жінками та дітьми, кидали у них каміння та розпилювали сльозогінний газ.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила про те, що внаслідок нападу постраждали мешканці табору, зокрема діти. Та закликала правоохоронців розслідувати напад. Своєю чергою голова київського управління Національної поліції Андрій Крищенко повідомив про те, що до правоохоронців не надходило жодної скарги від ромів на побої або насильство.

За словами Крищенка, поліції неодноразово доводилося складати протоколи про порушення правопорядку на ромів, що стояли табором на Лисій горі, згодом вони пішли, залишивши після себе купи сміття.

Напад на ромський табір у Києві засудив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. За фактом події правоохоронці зареєстрували кримінальне провадження за статтями "хуліганство" та "порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань" КК України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі