Amnesty International вважає, що Україна погано захищає права мігрантів

Поділитися
Україна погано захищає права мігрантів © ellada-russia.ru
Міжнародна правозахисна організація вважає, що українські закони, направлені на захист біженців та іммігрантів, не працюють системно.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала щорічну доповідь, присвячену дотриманню прав біженців та іммігрантів у різних країнах світу в 2012 році. За даними правозахисників, минулого року не було досягнуто "глобального прогресу".

Автори звіту відзначають, що у 2012 році, всупереч рішенням Європейського суду з прав людини та положенням конвенції ООН про статус біженців, влада України депортувала "кількох осіб" республіки Центральної Азії, пише Коммерсант-Украина.

Так, 20 вересня 2012 року був виданий Узбекистану підприємець Руслан Сулейманов. На батьківщині його звинувачували у скоєнні економічних злочинів, хоча сам пан Сулейманов заявляв, що став жертвою переслідувань конкурентів з бізнесу. Управління верховного комісара ООН визнало його біженцем. Через місяць у Києві було викрадено і вивезено в Росію Леоніда Развозжаєва, якого влада РФ підозрювала в підготовці масових заворушень.

Експерти також відзначили, що закон "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту", прийнятий у липні 2011 року, зазнав критики експертів управління верховного комісара ООН за положення, що дозволяє затримувати на термін до 12 місяців за незаконне перебування на території України осіб, які не мають документів.

"В Україні є закони, що захищають біженців та іммігрантів, але факти говорять про те, що вони не працюють системно,- розповів прес-секретар представництва Amnesty International в Україні Богдан Овчарук.- Зокрема, помітна залежність від політичних цілей сусідньої держави, як це сталося у випадку з Развозжаєвим".

У Державній міграційній службі стримано коментують доповідь.

"Наші закони відповідають світовим стандартам і працюють, - запевнив глава прес-служби ДМС Сергій Гунько. - Аналогічні положення, в тому числі практика затримань нелегалів, що діють і в інших країнах, включаючи Європу".

Нагадаємо, раніше Amnesty International вказала на недоліки у системі правосуддя і відсутність гарантій прав затриманих в Україні. !zn

Читайте також:

Amnesty International звинуватила українську владу в порушенні прав затриманих

Amnesty International звинуватила українську владу у гомофобії

Російський опозиціонер Развозжаєв не зміг довести слідству, що в Україні його викрали

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі