Активістів треба вирощувати і підтримувати — експерт - Україна - dt.ua

Активістів треба вирощувати і підтримувати — експерт

3 березня, 2019, 16:38 Роздрукувати

Реванш завжди близько. І успіхи треба вміти захищати.

© Українська правда

В умовах слабких інституцій активізм є саме тією машинною оливою, яка, змащуючи закляклі коліщатка, таки змушує їх, хоч і зі скрипом, але рухатися. І не дайте роз'єднати чи знищити це. Адже саме це може нас врятувати і народити нові відповідальні еліти. Останніми роками захисту потребували й самі нові інституції — це і кейс із БПД, і робота над конкурсами до НАБУ, ДБР, оновленням суддівського корпусу, медичною реформою. Все, що так важко народжувалося, через страшний супротив, що ламало схеми, потім теж було дуже вразливим. Реванш завжди близько. І успіхи треба вміти захищати.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Світлана Матвієнко, голова ради Лабораторії законодавчих ініціатив, куратор Української школи політичних студій. На її думку, активістів потрібно викристалізовувати, вирощувати, підтримувати і спонукати до дії.

"Не завжди відточеної, зрозумілої і беззастережно прийнятної, але дії. Забезпечити їм не страх за своє життя, не кримінальні провадження та залякування, а суспільну підтримку. Їх потрібно навчати, бо більшість їх, із їхніми задатками, й можуть у майбутньому стати такими затребуваними сьогодні політиками нової якості. Проте без потрібних умінь, знань та досвіду вони стануть ще одними нерезультативними будь-де, а симуляція і профанація "нових облич" тим часом триватиме. Це складна і тривала робота", — зазначає експерт.

За її словами, активістів треба і захищати. "Це справа кожного з нас. Адже ми ніколи не можемо зарікатися, що нам не знадобляться їхні сміливість, мужність і готовність боротися. Навіть тоді, коли здається, що все втрачено й надії немає. А коли втрачено все, єдине, що залишається, — боротися за справедливість. І ніхто з нас не застрахований, що саме нам колись знадобиться заклик до підтримки і ми дуже захочемо, щоб нам повірили та допомогли", — підкреслює автор.

Докладніше про необхідність активізації суспільства читайте у статті Світлани Матвієнко "Як урятувати громадянське суспільство від антигромадянського?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >