Активісти звинуватили Геращенка та МВС у навмисному прихованні замовників вбивства Гандзюк

Відео
Поділитися
Активісти звинуватили Геращенка та МВС у навмисному прихованні замовників вбивства Гандзюк © Жека Карась / Facebook
У свою чергу депутати заявили про плани блокувати трибуну, якщо питання не винесуть на обговорення в парламенті.

Активісти, які прийшли у Верховну Раду вимагати розслідування і покарання для вбивць активістки Катерини Гандзюк, звинуватили народного депутата Антона Геращенка у навмисному затягуванні розслідування справи і відбілюванні міністра внутрішніх справ, Арсена Авакова.

Відповідаючи на запитання журналіста про те, чи вважає він за доцільне те, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і генпрокурор Юрій Луценко повинні подати у відставку після смерті облитою кислотою жінки, Геращенко заявив, що "розслідування зроблено якісно, поліція затримала п'ятьох підозрюваних і організаторів злочину". Це викликало бурю негативних емоцій у активістів, які заявили, що "все, що він говорить – брехня".

"Ви постійно брешете. Вона померла вчора. Ваша система її вбила. Навіщо ви брешете, що зробили всю роботу? Що ви зробили? Ви особисто писали всяку нісенітницю. Ви її вбили! Попросіть вибачення у неї, поцілуйте її могилу", - закликала активістка.

"Ви звітуєте за свого міністра і за свою фракцію", - додала інша під час брифінгу Геращенко в кулуарах, фактично зірвавши його виступ.

Активісти зазначили, що в МВС навмисно приховують імена замовників, оскільки це може мати серйозні наслідки, а також звернулись із вимогою до генпрокурора Луценка об'єднати два розслідування у справі Гандзюк.

Також активістів обурив той факт, що біля міністерства прибрали всі квіти і лампадки, які принесли активісти увечері в неділю під час пам'ятної акції вбитої Катерини Гандзюк.

У свою чергу Геращенко заявив, що імена тих, хто замовив вбивство Катерини Гандзюк, точно знають дві людини – Сергій Торбіна, який підозрюється в організації вбивства, і сам замовник.

"Поліція і СБУ працюють над тим, щоб визначити можливого замовника даного злочину. До вчорашнього дня, ми припускаємо, організатора через адвокатів передавали посили, що Гандзюк жива, сиди і мовчи, нічого не розповідай, що ти отримаєш років п'ять, вийдеш через три. Але після її смерті очевидно, що організатор отримає довічне ув'язнення, якщо не полегшить свою душу і не розповість, хто замовив це жахливе вбивство", - додав Геращенко.

Раніше, на погоджувальному засіданні, група народних депутатів заявила, що блокуватиме у вівторок трибуну Верховної Ради, якщо питання про створення тимчасової слідчої комісії за фактами нападів на активістів в 2017-2018 роках, у тому числі на вбиту активістку Катерину Гандзюк не буде поставлене на голосування першим питанням.

"Якщо завтра пан Парубій не ставить це на голосування в Раді, ми будемо блокувати трибуну. Це не піар, а конкретна історія... У парламенту немає інших інструментів контролювати виконавчу владу, ніж ці тимчасові комісії та їх парламентський контроль. Нам зараз просто не дають можливості це зробити", - сказав народний депутат Мустафа Найєм, підкресливши, що це питання вони піднімали ще коли Гандзюк була жива.

Читайте також: При передачі справи до суду у нинішньому вигляді замовники уникнуть покарання - адвокат Гандзюк

Катерина Гандзюк померла 4 листопада в київській лікарні. Джерела DT.UA повідомили, що, за попередніми даними, у неї відірвався тромб на тлі перенесених операцій.

Після смерті Гандзюк кримінальну справу про замах на неї перекваліфікували за статтею "завершене умисне вбивство". Голова Національної поліції Сергій Князєв висловив надію, що після цього підозрювані все-таки назвуть замовника злочину. Крім того, він озвучив терміни, які загрожують виконавцям, якщо їхню провину буде доведено.

31 липня Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. Постраждалу госпіталізували з хімічними опіками 40% тіла.

Поліція кваліфікувала напад на активістку як "хуліганство", але згодом перекваліфікувала на "умисні тяжкі тілесні ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого" і "замах на вбивство, вчинений з особливою жорстокістю".

3 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко передав розслідування справи в Службу безпеки України. У Гандзюк – давній конфлікт із керівництвом херсонської поліції, яке вона звинувачувала у хабарництві.

Того ж дня поліція відзвітувала про затримання підозрюваного в нападі на Гандзюк – раніше судимого мешканця Херсона Миколи Новікова. Суд заарештував його на 60 діб без права внесення застави. Сама потерпіла та свідки Новікова не впізнали. Гандзюк також наполягала на тому, що затриманий, швидше за все, непричетний до нападу на неї. 22 серпня прокуратура відмовилася від висунутої йому раніше підозри, і Новікова звільнили з-під варти.

У другій половині серпня поліція затримала ще п'ятьох підозрюваних. За версією слідства, Володимир Васянович мав подати сигнал про те, що Гандзюк вийшла з під'їзду. Микита Грабчук – облити її кислотою, попередньо купленої Віктором Горбуновим. Водієм групи був В'ячеслав Вишневський. на Сергія Торбіна як на організатора замаху вказали інші члени групи. Всі підозрювані брали участь в АТО в складі добровольчих підрозділів, а Торбін у 1997-2000 роках працював у херсонській міліції на посади оперативника.

Чотирьох з п'яти підозрюваних відправили до СІЗО бех права внесення застави. Усі підозрювані, крім Торбіна, зізналися у злочині.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі