Активісти розгромили магазин у Києві після знищення його власниками графіті часів Євромайдану

Фото
Поділитися
Прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом знищення графіті.

Група активістів розбила вітрини, а також списала гаслами фасад магазину меблів Emporium, власники якого знищили графіті часів Революції Гідності – портрети" "євромайданівців" Тараса Шевченка, Івана Франка та Лесі Українки.

"Активісти прийшли до магазину, щоб нагадати його працівникам і власникам, що вони знищили дорогу для всіх українців реліквію, яка прикрашала центр Києва з січня 2014 і нагадувала про болючі події Революції Гідності",- повідомила прес-служба партії "Національний корпус" у Facebook ввечері в неділю, 3 вересня.

На одній з уцілілих вітрин зробили напис "Тут був Майдан, і тут він буде вічно". До стін будівлі також принесли шини. На місце інциденту прибула патрульна поліція.

Київська місцева прокуратура №6 відкрила кримінальне провадження за фактом знищення зображень, які в 2014 році були віднесені Міністерством культури до об'єктів культурної спадщини. Розслідування доручили Печерському відділенню столичної поліції.

Провадження зареєстровано за ст. 298 Кримінального кодексу "Умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини та їх частин".

Генеральний прокурор Юрій Луценко також пообіцяв власникам магазину перевірки контролюючих органів.

"Бізнес вандалів з "Емпоріуму" найближчим часом ретельно перевірять усі державні контролюючі органи", – написав глава ГПУ на своїй сторінці у Facebook в неділю ввечері.

Як повідомлялося, власники меблевого магазину Emporium, розташованого на вулиці Грушевського в Києві, стерли графіті, зроблені на стіні будівлі під час Революції Гідності, - портрети українських поетів Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка, стилізовані під учасників Євромайдану.

Керуючий магазином Ігор Доценко запропонував усім бажаючим придбати копії знищених графіті на ринку.

Наказом Міністерства культури України N869 від 15 жовтня 2014 року місце бойових дій і масової загибелі громадян в районі вулиці Грушевського у Києві під час акцій протесту в лютому 2014 віднесено до об'єктів культурної спадщини, пошкодження або знищення яких тягне за собою притягнення до кримінальної відповідальності за ст. 298 КК України. Вона передбачає відповідальність у вигляді штрафу в розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п'яти років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі