Академік НАН закликав Міносвіти розпустити спецраду, яка прийняла захист псевдонаукової дисертації

Поділитися
Академік НАН закликав Міносвіти розпустити спецраду, яка прийняла захист псевдонаукової дисертації
Мова йде про випадок у Київському національному університеті культури і мистецтв.

Українські заклади освіти та науки безпроблемно дають наукові звання на підставі псевдонаукових дисертацій, які до того є містять елементи плагіату, заявив у своєму зверненні до Міністра культури, молоді та спорту України Володимира Бородянського та Міністра освіти і науки України Ганни Новосад академік Національної академії наук України України Вадим Локтєв.

Звернення академіка базується на публікації доктора філологічних наук Елеонори Шестакової "Академічна мантія голого короля, або Про фабрики дисертаційного словоблуддя" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна", присвяченій випадку з отримання докторського ступеня Оленою Хлистун у Київському національному університеті культури і мистецтв.

"О.Хлистун не перша, хто зуміла отримати високий науковий ступінь, не маючи на це підстав. Першою, хоча, скоріше, першою поміченою у цьому, була К.Кириленко, яка була справедливо звинувачена науковою спільнотою у плагіаті і не доброчинності при низькому – фактично, негативному – рівні так званої наукової складової її дисертації. Проте попередня колегія МОН, зважаючи на "дах", який мала пошукувачка, не змогла зупинити присудження їй не заслуженого ступеня доктора наук", - зазначив Локтєв.

Академік НАН наголосив, що Колегія Міністерства освіти і науки має повернутися до питання щодо присудження наукового ступеня доктора наук О.Хлистун і відмінити свою попередню ухвалу. Також міністерство мало б розглянути роботу відповідної спеціалізованої ради і розпустити її, оскільки вона "не "помічає" бацилу антинауковості в роботах, що нею пропускаються" та перевірити відповідність фаховому рівню опонентів, які дали позитивні відгуки на цю дисертаційну роботу.

"Нехай мій лист-звернення до вас виглядає як дещо емоційний, але ми вже трошки втомилися вести боротьбу з псевдонаукою, яка заполонила багато вузів і кафедр нашої держави. Мушу зізнатися, що результат цієї боротьби неможливий без підтримки високопосадовців, які розуміють, наскільки важлива для держави справжня наука і водночас небезпечна і шкідлива псевдонаука", - резюмував науковець.

Більше про скандал та суть "наукової дисертації" Олени Хлистун читайте в матеріалі Елеонори Шестакової "Академічна мантія голого короля, або Про фабрики дисертаційного словоблуддя" для "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі