Адвокат сімей Небесної сотні розповів про цікаві деталі справи проти Бубенчика

Поділитися
Адвокат сімей Небесної сотні розповів про цікаві деталі справи проти Бубенчика Слідство також вважає, що вбиті не мали відношення до злочинних дій щодо учасників Революції Гідності © Hromadske.ua
На думку слідства, учасник революції хотів зірвати тимчасове перемир'я між владою та опозицією.

Слідство вважає, що учасника Революції Гідності Іван Бубенчик, якого звинувачують у вбивстві беркутівців, що його метою була дестабілізація ситуації тимчасового перемир'я між чинною владою та лідерами опозиції, розповів про деталі справи адвокат сімей Небесної сотні Віталій Титич на своїй сторінці у Facebook.

Бубенчику пред'явлена підозра в тому, що в період з 7 до 8 години ранку 20 лютого 2014 він вчинив 3 прицільні постріли з мисливського карабіну "Сайга М3". Як вказує Титич, посилаючись на матеріали, смертельне поранення у стегнову артерію отримав прапорщик ВВ, ще одна куля влучила у живіт прапорщику "Беркуту", а майор ВВ отримав тяжке тілесне ушкодження плеча та грудної клітини.

Читайте також: В'ятрович спрогнозував наслідки суду над майданівцем Бубенчиком

"З тексту підозри слідує, що: заначені особи були відряджені до міста Києва та залучені для забезпечення охорони громадського порядку у складі підрозділів внутрішніх справ та внутрішніх військ, співробітники яких НЕ МАЛИ ВІДНОШЕННЯ до злочинних дій стосовно учасників акцій протесту", - пише Титич.

На думку слідства Бубенчик, "встановивши що правоохоронці і мітингувальники активних дій не вчиняють, у звязку з перемир'ям між діючою владою та лідерами опозиції, маючи наміри здійснити невибіркове застосування вогнепальної зброї на ураження, вчинив НАВМИСНІ, протиправні дії, діючи за попередньою змовою з іншими особами з МЕТОЮ ДЕСТАБІЛІЗАЦІЇ СИТУАЦІЇ тимчасового перемиря".

Також вказується, що його дії не були вчинені у стані крайньої необхідності чи заради самооборони. Слідчі вважають, що він розумів наслідки свого вчинку, який міг привести до ескалації протистояння, а саме застосування зброї щодо учасників протестних акцій і, відповідно, до настання тяжких наслідків.

Читайте також: Прокурор вказав на зв'язок між справою Бубенчика і тиском міжнародних правозахисних організацій

Нагадаємо, сьогодні, 5 квітня, Печерський районний суд Києва вдруге спробує обрати міру запобіжного заходу Бубенчику, якого звинувачують у вбивстві працівників правоохоронних органів під час Революції Гідності.

Активіста підозрюють у вбивстві міліціонера і військовослужбовця Внутрішніх військ МВС, замаху на вбивство співробітника правоохоронних органів і незаконному поводженні зі зброєю під час подій Революції гідності у 2014 році.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко змінив групу прокурорів, які займатимуться розслідуванням справи, та доручив очолити її своїй заступниці Анжелі Стрижевській.

Причиною цього він назвав неправильну кваліфікацію дій Бубенчика працівниками Департаменту спецрозслідувань ГПУ.

Своєю чергою голова Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк назвав рішення генпрокурора безпідставним. Оскільки, за його словами, ніхто з працівників департаменту не доповідав Луценку і він не вивчив матеріали провадження.

Учасника Революції гідності та антитерористичної операції Івана Бубенчика затримали 3 квітня у Львівській області, йому повідомили про підозру та доставили до Печерського районного суду Києва для обрання запобіжного заходу.

Прокуратура наполягала на арешті підозрюваного, але судове засідання з обрання запобіжного заходу перенесли на невизначений термін.

Під час Євромайдану Іван Бубенчик був активістом "9-ї сотні Самооборони". В інтерв'ю, яке увійшло до документального фільму "Злам. Слідами Революції" він заявив, що 20 лютого 2014 року вів вогонь з автомата Калашникова по "беркутівцях" з будівлі консерваторії. Свої дії він пояснив необхідністю зупинити вбивства майданівців і змусити "Беркут" відступити. Після виходу фільму Бубенчика допитали в якості свідка.

Після початку війни в Донбасі Бубенчик вступив до лав добровольчого батальйону МВС "Дніпро-1", брав участь в АТО, отримав бойове поранення. Нагороджений орденом "За мужність", а також волонтерської медаллю "За оборону країни", отримав звання Народного Героя України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі