Адвокат "Небесної сотні" не впевнена, що в розслідуванні пройдено точку неповернення.

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Адвокат "Небесної сотні" не впевнена, що в розслідуванні пройдено точку неповернення.
DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть для інших.

Євгенія Закревська, адвокат "Небесної сотні", в своєму інтерв'ю згадує про події Революції Гідності, позначає причини, що зумовили такий масовий протест, а також розставляє свої акценти в розслідуванні розстрілів на Майдані 18-20 лютого 2014 року.

"От яка ймовірність того, що слідчий, який довго працює над цією справою, піде під час слідства? Дуже велика, майже сто відсотків, - говорить Євгенія Закревська. - Фокусуватися на тому, щоб утримувати людей, яким це потрібно, і щоб їх була достатня кількість, щоб не дати процесу розчинитися до отримання результату, дуже складно. Але оскільки розслідування триває, виходить, такі люди є. Є суддя, котрий не йде на важливий у його кар'єрі конкурс, тому що не може кинути справу, яку розпочав. Нехай тільки в одній справі з десяти. Але такий суддя є".

"Коли ми фіксували події 30 листопада, було завдання звільнити затриманих хлопців, - продовжує адвокат. - По 20 лютого завдання було складнішим - нам треба було зафіксувати точну кількість жертв. Не дати когось забути. Бо це теж було під сумнівом. Якби відкрили сто різних кримінальних справ, ніби не пов'язаних між собою, то шансів це розслідувати не було б. Мета розслідувати, відновлювати, домагатися справедливості з'явилася пізніше. І якщо раніше ми були в мінусі (потерпілі - у СІЗО або під загрозою арешту), то зараз істотно вище нуля.

Так, нам іще багато треба буде пройти. Але все, що вже є, у нас ніхто не відніме. Інформація, суди, якісь вироки... Уже зафіксована правова реальність. Це важливо для мене як для адвоката. І для суспільства, яке також має все це відрефлексувати, розкласти по поличках, вмонтувати у свій світогляд, вивчити цей урок історії. Щоб не тільки ті, хто стояв перед БТРом у лютому, зрозуміли, як це страшно і який тут зв'язок із 30 листопада, але щоб це стало якимось колективним знанням".

"Казати, що я розчарована темпом розслідування, це не зовсім те, - продовжує Закревська. - Я завжди пам'ятаю ту першу точку. Нижче неї ми не падали точно. Ми з різною швидкістю, але йдемо вгору. При цьому, на жаль, я не впевнена, що пройдено точку неповернення. І що, коли завтра щось зміниться в політичному ландшафті, не буде остаточного відкоту. Однак певні кілки вже вбито намертво.

Наприклад, рішення суду, що 30 листопада з боку влади були незаконні дії. Це - юридичний аспект. Що ж до суспільного, то, як на мене, уже ніхто не вірить, що 30 листопада була сходка радикалів. Чимало бандитів утекло, частина сидить, і вже навіть із вироком. Тобто зруйновано певні ОЗУ. Я сподіваюся, знову-таки не впевнена, що хоча б частково розірвано їхні зв'язки з владними структурами".

"У будь-якому разі, навіть при сьогоднішньому розкладі, суто юридично фінал розслідування вже можна якось прогнозувати. Можна прорахувати кількість майбутніх засідань. Так, вжахнутися, але при цьому розуміти, що ми дійдемо до кінця. Але є ще щось зовсім інше.

Наприклад, син загиблого 18 лютого на Інститутській має бачити якийсь сенс продовжувати жити тут. Не впасти в депресію, не збожеволіти від горя, не виїхати за кордон. Він повинен розуміти, що це було не даремно. Що він не один. Що всім не однаково. Що великій кількості людей важливо, щоб за це покарали. Метою може бути, наприклад, щоб той, кого побили 18-го, чи той, хто втратив брата 20-го, пішов працювати в поліцію... І тоді це вже буде зовсім інша поліція. І без розслідування домогтися цих цілей неможливо. Тому що інакше люди, які постраждали найбільше, які безпосередньо зазнали травми, можуть просто не викарабкатися", - завершила адвокат "Небесної Сотні".

DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть і працюють для інших. Проект – це своєрідна спроба допомогти суспільству заглянути в себе, розібратися в смислах і цінностях, і спробувати почути себе і заново почати будувати майбутнє. Проект розвивається двома мовами – російською і українською.

Повну версію інтерв'ю дивіться тут.

Повну друковану версію інтерв'ю читайте тут.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі