Адвокат Микола Полозов:"Багато росіян все своє життя проживають у внутрішній еміграції"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Адвокат Микола Полозов:"Багато росіян все своє життя проживають у внутрішній еміграції"
DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть для інших.

Микола Полозов керував і досі керує групою адвокатів, які захищали наших моряків у Басманному суді Москви. Кримінальну справу не закрито, і моряки, з погляду російського законодавства, залишаються обвинувачуваними. Про це, а також про Росію, Україну, та про те, чому все це з нами сталося, Микола Полозов говорить в своєму інтерв'ю.

Відповідаючи на питання журналіста, що трапилося з російським суспільством і інтелігенцією, чому колись культовий режисер Микита Михалков, який зняв "Стомлені сонцем", виявився банальним конформістом, Полозов відповів:

"Та там уся сім'я конформістів, від батька, прекрасного Сергія Михалкова - автора текстів трьох гімнів, і до брата - Андрона Кончаловського. В остаточному підсумку, все це - спроба російської інтелігенції, причому з дворянським коріннями, пристосовуватися до завжди непостійної політичної обстановки і перебувати якнайближче до влади. Історія сім'ї Михалкових - це, на мій погляд, буквально енциклопедія конформізму. З рекомендаціями, як робити так, аби при будь-якому правителі (чи то Сталін, Брежнєв, Єльцин чи Путін) перебувати в теплому й ситному місці".

Відносно питання журналіста про те, чим небезпечен відхід інший мислячої частини російського суспільства у внутрішню імміграцію, Полозов парирував:

"Не думаю, що це чимось загрожує. Ми це бачили в Радянському Союзі, коли люди вирушали в гори, якісь походи. Але коли відбулася біфуркація, багато їх змогли перебудуватися. Тепер точно така ж сама історія. Є такий російський журналіст Олег Кашин, який в одній зі статей написав саме про цей конформізм, що Путін, мовляв, надовго, і все, що ви можете зробити, - це зберігати хороший настрій, стежити за здоров'ям, аби була можливість його пережити, і вчити санскрит. Це навіть стало таким собі мемом - учити санскрит, іти у внутрішню еміграцію й не помічати всього того, що відбувається".

"Але це не гарантує ніякої безпеки, адже, вивчаєш ти санскрит чи ні, той самий поліцейський, який сьогодні підкинув наркотики Голунову, завтра підкине їх тобі, -упевнений адвокат. - І, в цьому сенсі, це просто спроба відгородитися від незручної реальності. Ну а найбільш просунуті громадяни просто взяли й виїхали. Потік таких громадян із 2014 року тільки зростає. Однак не всі можуть виїхати. Ось є чудовий Аркадій Бабченко, який постійно звертається до мислячої частини російського суспільства - мовляв, утікайте, дурні, там не буде нічого хорошого, але ж ніхто не втікає. І потім - куди втікати? Усі ж не втечуть в Україну".

"Тому багато росіян, так само, як і в часи СРСР (утім, як і в часи будь-яких авторитарних систем), проживають у цій внутрішній еміграції, практично, все своє життя. Але я дуже сподіваюся, що російські люди опам'ятаються й зрозуміють, куди їх завела російська влада. Усвідомлять шкоду, якої вони завдали своїм братам українцям. І колись перепросять за біль, який вони принесли" - завершив Микола Полозов.

DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть і працюють для інших. Проект – це своєрідна спроба допомогти суспільству заглянути в себе, розібратися в смислах і цінностях, спробувати почути себе і заново почати будувати майбутнє. Проект розвивається двома мовами – російською і українською.

Повну відео-версію інтерв'ю дивіться тут

Повну друковану версію інтерв'ю читайте тут

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі