Абітурієнти будуть здавати оригінали документів до ВНЗ до 31 липня - Україна - dt.ua

Абітурієнтам, що вступають на бюджет, рекомендують поспішити зі здачею документів

19 липня, 02:58 Роздрукувати

Якщо абітурієнт не надав оригінали документів, його рекомендація на зарахування на бюджет анулюється

Часу до "дня Х" залишилося небагато © tneu.edu.ua

Абітурієнти, які вступають на бюджетну форму навчання та отримали рекомендацію, повинні до 31 липня надати до ВНЗ оригінали 0документів

Про це на брифінгу про хід вступної кампанії сказала директор ДП "Інфоресурс" Оксана Білик, повідомляє Укрінформ.

"Якщо заяву комісією допущено до участі у конкурсному відборі, то абітурієнт матиме можливість до 12 годин 26 липня отримати рекомендацію до зарахування на бюджет. В електронному кабінеті з'явиться відповідний статус заяви. В термін до 18 годин 31 липня абітурієнт повинен надати до приймальної комісії закладу освіти оригінали документів", - сказала Білик.

Необхідні документи: копія документа, що посвідчує особу, оригінал документа про освіту і додаток до нього, копія військово-облікового документа, сертифікати ЗНО, 4 кольорові фотографії 3х4 см, інші документи, передбачені правилами прийому до конкретного вищого закладу освіти.

"Після виконання всіх вимог у строк до 12 години 1 серпня статус заяви змінюється на "Включено до наказу". Це означає, що внз видає наказ про зарахування абітурієнта", - зазначила Бєлік.

У той же час вона нагадала, що у випадку, якщо абітурієнт не надав оригінали документів, його рекомендація на зарахування на бюджет анулюється і заява отримує статус "Виключено із списку рекомендованих".

У тих абітурієнтів, які до 26 липня не отримають рекомендацію для зарахування на бюджет, навпроти всіх заяв залишиться статус "Допущено до конкурсу". Заяви таких вступників автоматично беруть участь у конкурсі на контракт. Рекомендації до зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб вступники отримують не раніше 12 години 1 серпня. Про що буде проведена відповідна запис в кабінеті вступника навпаки заяви", - розповіла Білик.

Реєстрація заяв в ЕГЕБО на вступ до внз за результатами ЗНО завершується 22 липня о 18 годині. У МОН порадили абітурієнтам не затягувати до останнього дня подання заяв, оскільки потрібно якийсь час на проходження заяви в приймальній комісії і з'ясування питань у разі їх виникнення.

Також у МОН нагадали, що переведення на місця державного замовлення вступників, які мають на це право, проводиться до 9 серпня.

"Тобто, закладу буде надано місце державного замовлення для абітурієнта, якщо він не скористається ним, воно буде звільнено на переведення пільговиків з контракту на бюджет. Це абітурієнти з пріоритетних спеціальностей, які залишаться за межею надання рекомендацій 26 липня", - сказав на брифінгу директор департаменту вищої освіти і освіти дорослих Олег Шаров.

Також він нагадав, що до 26 вересня працюють освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна", через які в українські вузи можуть вступати абітурієнти з тимчасово непідконтрольних та окупованих територій.

Для абітурієнтів з Криму і Севстополя прийом документів на бюджет здійснюється до 12 години 19 липня, для абітурієнтів з Донбасу до 18 годин 22 липня.

"Після цих дат вони можуть брати участь у конкурсі, вступати на контракт, а вже далі розглядаються заяви про можливе переведення на бюджет", - сказав Шаров.

Читайте також: Абітурієнти подали більше мільйона заяв — МОН

Раніше в МОН назвали ТОП-5 внз, які обирають абітурієнти.

Обсяг державного замовлення на технічні спеціальності у вищих навчальних закладах може бути збільшений. Проект постанови вже підготовлено, прораховано і передано МОН на розгляд вищих органів влади.

Міністерство освіти і науки підготувало проект постанови про обсяг держзамовлення у вищі навчальні заклади. У цьому році збільшено держзамовлення на технічні спеціальності.

 

За матеріалами: Укрінформ /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №31, 24 серпня-30 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >