96% українських студентів і школярів вдаються до недоброчесних практик - Україна - dt.ua

96% українських студентів і школярів вдаються до недоброчесних практик

10 лютого, 18:27 Роздрукувати

В атмосфері, де чесність не цінується, той, хто не обманює, почувається в невигідному становищі.

© Василь Артюшенко, DT.UA

Дослідження за проектом SAIUP (Проект сприяння академічній доброчесності в Україні) продемонстрували прикрий результат: 96% опитаних українських студентів і старших школярів вказали, що вдавалися до недоброчесних практик. У той же час у спільноті польських студентів цей показник становить 59%, а американських — 2,9. Різниця досить істотна.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олена Михайленко. За її словами, американський психолог Е.Шейн вважає, що спільні переконання, загальні приховані припущення і зовнішні мотиватори відіграють певну роль у створенні спільної культури (2010). Його канадсько-американський колега українського походження автор теорії соціального навчання А.Бандура вважає (1993), що культура обману, якщо така склалася, може забезпечувати не лише приклади для наслідування, а й нормативну підтримку неморальної поведінки.

"В атмосфері, де чесність не цінується, той, хто не обманює, почувається в невигідному становищі. Так обман стає соціально прийнятною поведінкою, загальним способом виживання й отримання переваг, і культура недоброчесності постійно самовідтворюється", — зазначає експерт.

Детальніше про боротьбу з культурою обману читайте у статті Олени Михайленко "Академічна етика у дзеркалі культурних інтерпретацій" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >