60% українців не підтримують продаж землі — опитування КМІС

Поділитися
З листопада минулого року частка українців, які підтримують продаж земель сільськогосподарського призначення, зменшилася.

Якби всеукраїнський референдум про продаж землі сільськогосподарського призначення відбувся у найближчу неділю, то 15% громадян проголосували б на ньому "за", йдеться у результатах опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС). Проти продажу землі проголосували б 60% українців, ще 18% не брали б участі у голосуванні взагалі.

Загалом, протягом періоду з листопада 2019 до лютого 2020 року, частка прихильників продажу землі знижувалася наступним чином: 22% в листопаді, 19% - в грудні, 15% - в лютому.

КМІС

Опитування проводилося з 21 по 25 лютого 2020 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. У соціальному дослідженні брали участь громадяни віком від 18 років, окрім тих, хто проживає на тимчасово окупованій території Донбасу та в анексованому Криму. Під час опитування проведено 1500 інтерв'ю, похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 3%.

Нагадаємо, 6 лютого Верховна Рада почала розглядати у другому читанні законопроєкт про відкриття в Україні ринку землі. Загалом парламентарям необхідно розглянути 4018 правок. Поки що Рада розглянула лише 1505 поправок до законопроєкту.

При цьому профільний комітет рекомендував до прийняття лише дев'ять поправок. Однак депутати ухвалили одну правку, думку щодо якої комітет змінив під час обговорення. Вона забезпечує вільний доступ до ділянки власникам або орендарям, навіть якщо всі землі навколо знаходяться в іншій власності.

Документ передбачає максимальний об'єм концентрації земель у власності однієї фізичної або юридичної особи, який складає не більше 10 тисяч гектарів. У законопроєкті також йдеться про синхронізацію всіх реєстрів для контролю за концентрацією земель. У разі перевищення ліміту надлишкова земля буде вилучена за рішенням суду і виставлена на електронних торгах. Також у документі прописано хто зможе купувати землю, а хто ні.

Детальніше про наслідки ухвалення проєкту закону для українських регіонів читайте у статті Ярослава Рабошука "Ринок землі: що отримають регіони?" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі