54% української молоді хоче виїхати з країни - Україна - dt.ua

54% української молоді хоче виїхати з країни

7 жовтня, 2017, 11:42 Роздрукувати

Молодь причиною бажання емігрувати частіше називає відсутність роботи і можливості для самореалізації.

За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у вересні 2017 р., 61% українців заявили, що не хотіли б виїхати за кордон на постійне місце проживання. Разом з тим 35% сказали, що у них є таке бажання, ще 4% — не визначилися з відповіддю. Найбільше число тих, хто хоче переїхати на постійне місце проживання за кордон, серед молоді 18-35 років - 54%. Зате серед людей старшого віку відсоток бажаючих змінити країну проживання не дотягує до 20%.

Про це йдеться в редакційній статті DT.UA. Порівняно з минулим роком кількість тих, хто хотів би змінити місце проживання на іншу країну, зросла, але не набагато (з 30 до 35%). Найбільше бажаючих змінити місце проживання серед жителів Західного регіону України (41%). У південних і центральних областях відсоток потенційних мігрантів коливається на рівні 33-34.

"Найчастіше серед причин, що спонукають респондентів задуматися про еміграцію, зустрічалися: бажання отримати кращі умови для життя (64%), забезпечити краще майбутнє для дітей (34), відсутність гідної роботи в Україні (23), бажання отримати кращу освіту (12%). Отримання кращих умов життя як причину можливої еміграції найчастіше називали на Сході країни, бажання забезпечити майбутнє дітей — на Півдні, відсутність гідної роботи — на Заході", - пишеться в статті.

Молодь трохи частіше порівняно з іншими називає причиною бажання емігрувати відсутність роботи і можливості для самореалізації, старше покоління — почуття безпеки і кращу медицину. Виявили бажання працювати за кордоном 44% опитаних, причому 72% з них вказали основною мотивацією для пошуку роботи в інших країнах більш високий рівень зарплати. Інші варіанти відповідей, зокрема кращі умови праці, якість соціального захисту, можливість професійної реалізації, ледь дотягують до 20%.

Детальніше про дослідження читайте у статті "Міграційні настрої українців" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №18, 18 травня-24 травня Архів номерів | Зміст номеру < >