16-17% смертності в Україні пов'язане з забрудненим повітрям - вчений

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
16-17% смертності в Україні пов'язане з забрудненим повітрям - вчений
Чиновники не бачать необхідності в дослідженнях, оскільки екологія не належить до їх пріоритетів.

За даними статистики, у світі щорічно реєструється понад 7,5 млн смертей, обумовлених саме забрудненням повітря. У нашій країні, за останніми даними, близько 54 тисяч. Тобто 16-17% смертності населення пов'язане з забрудненим повітрям.

Про це в інтерв'ю для DT.UA повідомила Олена Турос, керівник лабораторії якості повітря Інституту громадського здоров'я їм. А. Марзеєва НАМН України, експерт ВООЗ щодо якості повітря та змін клімату, професор. Вона вважає, що склалася дуже небезпечна ситуація.

"Багато років тому "Украналіт" поставив кілька точок спостереження поряд з автомагістралями. З тих пір не всі прилади вціліли, збереглися лише в кількох місцях. З Бессарабкою все зрозуміло - це дійсно дуже забруднене місце. Площа знаходиться в низині, величезний потік транспорту, пробки, нових розв'язок немає і, очевидно, не буде, - розповідає вчений. - Але це не ті дані, які важливі для здоров'я. На автомагістралі може бути одне, там, де проживає населення, - зовсім інше. Наш інститут провів величезну роботу з оцінками ризику. Ми мали можливість використовувати чудове обладнання на всіх етапах роботи, що дало змогу використовувати інформаційні технології, оцифровувати отримані дані. Вперше в Україні було проведено таке масштабне дослідження на європейському рівні".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі