Знайдені мікроби, які уповільнюють глобальне потепління

Поділитися
Знайдені мікроби, які уповільнюють глобальне потепління Бактерії, що живуть у прибережних районах, можуть уповільнити глобальне потепління © senfil.net
Мікроби виділяють молекули, що стимулюють ріст хмар.

Вчені заявили про те, що бактерії, які населяють морські осадові відкладення, здатні виділяти молекули, що стимулюють ріст хмар і охолодження клімату. Дослідники стверджують, що вплив "корисної" молекули на клімат виявився недооціненим, повідомляє Naked science.

Запах моря частково пов'язаний з присутністю диметилсульфіду (ДМС) - важливого елемента метаболізму багатьох жителів планктону. Ці молекули утворюються при розкладанні диметилсульфонопропионату (ДМСФ), за допомогою якого морські організми регулюють осмотичний тиск всередині своїх клітин. Слабкий запах ДМС супроводжує скупчення планктону, приваблюючи до нього тварин.

На повітрі ДМС швидко окислюється в містять сірку молекули, а ті, що легко переходять у аерозоль завдяки хвилям і вітру. Їхні дрібні частинки служать центрами конденсації, підсилюючи утворення хмар і сприяючи зниженню температури.

Вважається, що виробниками ДМСФ і ДМС виступають лише планктонні водорості, що видають близько 6,6 мільярда тонн на рік. Разом з тим, у ході нового дослідження вчені з'ясували, що джерелом ДМС можуть бути і бактерії, які живуть у прибережних і придонних осадових породах. Проаналізувавши зібрані зразки, дослідники з'ясували, що зміст ДМСФ в них виявився в тисячу разів вищим, ніж у морській воді.

Вчені вважають, що один грам подібного "бруду" може містити сотні мільйонів бактерій, які виробляють ДМС. Це означає, що існуючі підрахунки глобального обороту ДМСФ і ДМС сильно - можливо, на порядки - занижені, а з ними занижений і вплив, який вони мають вони на клімат.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше повідомлялося, що група великих інвесторів, керуючих капіталами в обсязі понад 34 трильйонів доларів написала відкритий лист до лідерів 20 найбільших економік світу з вимогою негайно вжити заходів у боротьбі зі зміною клімату.

Докладніше про глобальне потепління читайте у матеріалі Ольги Скрипник "Світлана Краковська: "Погоду нам диктує океан"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі