Зимові дощі прискорюють танення льоду в Гренландії – вчені

Поділитися
Зимові дощі прискорюють танення льоду в Гренландії – вчені Зимові дощі призводять до більш швидкого танення льоду © esa.int
Дослідники припускають, що надалі подібні події траплятимуться частіше.

Вчені з центру океанічних досліджень GEOMAR в Німеччині заявили про те, що часті дощі в Гренландії, у тому числі зимові, руйнують льодовий щит острова. На думку дослідників, по мірі змін клімату, подібні події будуть траплятися частіше, повідомляє N+1.

У ході дослідження вчені використали супутникові дані, за якими можна було відстежувати танення льоду в реальному часі, а також дані станцій наземного спостереження про температуру, вітри і опади. В результаті дослідники виявили більше 300 випадків, коли чинником початку танення льоду стали рідкі опади, тобто дощі. За період дослідження подібні події почастішали в літній час у два рази, а в зимовий – у три. При цьому загальна кількість опадів в Гренландії не змінилася - почастішали лише дощі (а не сніг).

Вчені підкреслюють, що більш високі температури підвищують ймовірність рідких опадів, які ефективно розтоплюють сніг, і потоки талої та дощової води продовжують посилювати танення ще кілька днів після самого дощу: за досліджений період тривалість такого танення, спровокованого дощем, збільшилася з двох днів до трьох взимку і з двох днів до п'яти - влітку. Всього на дощі, за оцінками авторів, довелося близько третини стоку води.

Крім того, частина води знову замерзає, утворюючи більш темний, порівняно зі снігом, шар льоду, який краще поглинає сонячне випромінювання і легше тане. Таким чином, формується замкнене коло періодичного танення. Зимові дощі роблять крижаний покрив більш вразливим до танення влітку.

Минулого року дослідники зафіксували рекордно теплу зиму в Арктиці. Наголошується, що в середньому температура жовтня-березня в регіоні становить -20 градусів Цельсія. У цьому ж році 20 лютого температура не опускалася нижче 0. Більше того, 24 лютого на півночі Гренландії температура досягла 6 градусів Цельсія. Як підкреслюють дослідники, у лютому температура в Арктиці була вищою, ніж в Європі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі