Жінки живуть довше за чоловіків з природних причин – вчені

Поділитися
Жінки живуть довше за чоловіків з природних причин – вчені Жінки живуть довше за чоловіків з природних причин © nnm.me
Навіть під час масового голоду жінки живуть довше за чоловіків.

Міжнародна група вчених проаналізувала демографічні дані за кілька трагічних епізодів історії і заявила про те, що жінки живуть довше за чоловіків навіть під час масового голоду, повідомляє Naked science.

У ході дослідження вчені вивчили дані про народження і смерть у Тринідаді в період буму работоргівлі, в Ліберії в часи масового повернення звільнених афроамериканців, епідемії кору в Ісландії, "картопляного голоду" в Ірландії, масового голоду в Швеції 1866-1868 років та Голодомору.

Архівні записи показали, що, незважаючи на нестерпні умови життя в кожен з перерахованих періодів, жінки проживали в середньому більше чоловіків, хоча тривалість життя і перших, і других була дуже мала. Винятком став тільки Тринідад – острів біля узбережжя Венесуели (зараз частина держави Тринідад і Тобаго), який до 1807 року був одним з найбільших центрів работоргівлі в колоніальній Америці. Як і в інших колоніях, умови життя рабів (в основному з місцевого індіанського населення, а також вивезених з Африки людей) були дуже важкими, а смертність – високою, причому вищою вона була серед жінок, і вмирали вони в більш юному віці, ніж чоловіки. Можливо, на Тринідаді статистику звернула специфіка рабської праці на плантаціях цукрового очерету; чоловіки-працівники тут цінувалися більше, і для підтримання їхнього здоров'я робилося більше, ніж для турботи про жінок. Крім того, дослідники відзначають, що різниця в тривалості життя жінок і чоловіків пояснюється в основному дитячою смертністю.

Під час масового голоду, доводять дослідники, як і в більш благополучні часи, жінки живуть довше за чоловіків. Це підтвердили демографічні дані часів голоду в Ірландії 1845-1849 рр, спричиненого поширенням фітофторозу – хвороби картоплі, що кілька років нищила врожаї цієї критично важливою для Ірландії кінця XIX століття культури. Під час "Великого голоду" середня тривалість життя чоловіків дорівнювала всього лише 18,7 років, а жінок – 22,4 р. До голоду середня тривалість життя ірландця наближалася до 38 років.

Дані про тривалість життя під час голоду в Швеції (останнього масового голоду в Європі, викликаного природними причинами) та Голодомору 1932-1933 рр. в Україні, підтверджують це спостереження: навіть в умовах критичної нестачі ресурсів жіночий організм гине трохи пізніше чоловічого. Ця статистика може вказувати на існування фізіологічних механізмів, які підтримують життя в жіночому тілі ефективніше, ніж у чоловічому. Що це за механізм, автори дослідження не знають, але вказують на можливість подальшої розробки гіпотез про імуностимулюючі властивості жіночих статевих гормонів і, навпаки, про поки ще не доведену, але передбачувану пригнічуючу дію тестостерону на імунну систему.

Раніше вчені заявили про те, що захворювання на рак при палінніможе бути викликано тим, що компоненти тютюнового диму змінюють роботу білкової "упаковки" ДНК, що робить гени вразливими до накопичення мутацій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі