Вчені розповіли про вплив близької до Сонця масивної зірки на процес формування Землі - Технології - dt.ua

Земля не стала планетою-океаном через вплив масивної зірки – вчені

12 лютого, 2019, 15:06 Роздрукувати

Під час формування Сонячної системи недалеко від неї з'явилася наднова.

Земля стала такою, як ми її знаємо, через вплив масивної зірки © NASA

Вчені заявили про те, що Земля стала такою, як зараз, завдяки впливу масивної зірки, яка розташовувалася в околицях Сонця. Без впливу радіації, яку випромінювало ще одне світило, наша планета могла стати водним світом з непроникною кіркою льоду, йдеться на сайті Мічиганського університету.

У ході дослідження вчені провели комп'ютерні симуляції, які дозволили їм змоделювати умови формування планетних систем. "Результати нашого моделювання показали, що існує два якісно різних типи систем. Один із них схожий на нашу Сонячну систему, чиї планети містять мало води, і ті, в яких переважають планети-океани, оскільки в околицях їхньої системи не було інших зірок у період її формування", - заявив один з учених Тім Лайтенберг.

Вчені підкреслюють, що вода становить близько 75% поверхні Землі, в той час як внутрішні планети Сонячної системи є дуже сухими. Це робить нашу планету дуже незвичайною. Якщо кам'янисті планети містять набагато більше води, ніж Земля, їхня мантія покривається глобальним океаном, на дні якого знаходиться непроникний шар льоду. Це перешкоджає появі процесів, необхідних для появи життя.

У ході дослідження вчені провели симуляцію утворення планет з планетезималей - кам'янистих небесних тіл діаметром в декілька десятків кілометрів. Моделювання показало, що під час формування Сонячної системи недалеко знаходилася масивна зірка, яка, ставши надновою, викинула в простір величезну кількість радіоактивних елементів, включаючи алюміній-26. Ці елементи потім проникли в Сонячну систему.

Наявність подібних елементів у планетезималях дозволила осушити надлишки води і запобігти утворенню глобального океану з товстим шаром льоду. Розпочався вуглецевий цикл, який допоміг стабілізувати клімат і привів до формування умов, придатних для виникнення життя.

Читайте також: Астрономи виявили "народжену" в результаті катаклізма екзопланету

Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки. 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >