Земля могла повністю заледеніти всього за тисячі років - вчені

Поділитися
Земля могла повністю заледеніти всього за тисячі років - вчені Земля повністю замерзла всього за кілька тисяч років © NASA
За словами дослідників, перехід до глобального заледеніння міг статися неймовірно швидко.

Вчені з Прінстонського університету проаналізували породи, які були знайдені в Ефіопії і які утворилися в один із періодів "Землі-сніжинки", і заявили про те, що перехід до глобального заледеніння міг статися неймовірно швидко. Як повідомляє Naked science, на думку дослідників, наша планета перетворилася на крижану пустелю за 1000 або 100 тисяч років.

Вчені вважають, що Земля повністю покривалася кригою кілька разів за свою геологічну історію. У ході дослідження вони вивчили породи, які утворилися під час Стуртійського зледеніння епохи криогенія - близько 717 мільйонів років тому. Дослідники встановили, що досліджені ними диаміктити - уламки потужних валунів, перенесені льодовиками на великі відстані, і мають льодовикове походження. Нижче вони поступово переходять у більш стародавні шари карбонатів: це говорить про те, що раніше така місцевість являла собою мілководдя, багате морською мікрофлорою.

Дослідники припускають, що це свідчить про те, що в епоху загибелі суперконтиненту Родинія регіон перетворився з тропічного раю на крижану пустелю. Судячи з відсутності чіткої межі між льодовиковим і шельфовыми відкладеннями, це сталося поступово, але дуже швидко: за часовий проміжок від тисячі до 100 тисяч років.

Такий короткий термін можна пояснити дією позитивного зворотного зв'язку між обмерзанням і підвищенням альбедо планети. Чим сильніше вона покривалася льодом, тим більше сонячного випромінювання не поглинала, а відображала в космос блискучими білими ділянками крижаної поверхні. І тим сильніше продовжувала остигати, нарощуючи нові льодовики, поки не виявилася покрита ними повністю або майже повністю.

Раніше повідомлялося про те, що вчені передбачили малий льодовиковий період у 2030-2040-х роках. На думку вчених, процеси, які відбуваються у двох шарах Сонця (одному – в конвенційній зоні і другому – ближче до поверхні), за період 26-го циклу досягнуть максимуму приблизно одночасно, але на протилежних сторонах зірки. Тому вони нейтралізують один одного, що приведе до різкого падіння сонячної активності в цілому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі