Земля містила воду вже в момент свого народження – вчені

Поділитися
Земля містила воду вже в момент свого народження – вчені Вода на Землі з'явилася в момент народження планети
На наявність води на ранніх етапах розвитку Землі вказує низька частка дейтерію в первинних породах планети.

Вчені з Університету Глазго висунули нову теорію появи води на Землі. Довгий час вважалося, що вода була занесена на Землю в результаті бомбардування поверхні планети метеоритами або іншими космічними тілами. Нові ж дослідження доводять, що вода існувала в матеріалі, з якого була сформована планета. Повідомлення про це було опубліковано виданням New Scientist.

Довгий час вчені не могли пояснити механізм появи води на Землі. Передбачалося, що вода не могла існувати в пилу, з якого утворилася планета, оскільки молоде Сонце було настільки активним, що перетворило б на пар будь-які сліди льоду, які могли існувати на планеті. Тому довгий час вважалося, що Земля була сформована з "сухого" матеріалу, а вода з'явилася на планеті в результаті бомбардування поверхні її космічними тілами, які наблизилися до планети з більш віддалених куточків Сонячної системи.

Геолог Лідія Халліс і її колеги проаналізували найдавніші породи Землі, які були знайдені у 1985 році. Їхній вік оцінюється приблизно в 4,5 мільярда років. Вчені перевірили вміст дейтерію в них і порівняли його з кількістю водню в сучасних морях і малих космічних тілах. Вміст дейтерію в породах виявилося напрочуд низьким, всього близько 22% від числа, яке міститься у сучасних океанах. Він виявилося також нижче того, що міститься у метеоритах.

Як вважають дослідники, це спростовує думку про те, що вода на Землі з'явилася в результаті бомбардування метеоритами, оскільки вміст водню в ранніх породах планети набагато нижче. Це означає, що вода з'явилася на планеті разом з пилом, з якого Земля була утворена.

Раніше повідомлялося про те, що у новому "рейтингу придатності планет для життя" Земля посіла десяте місце. Очолюють "список придатності для життя" мало відомі неспеціалістам кандидати KOI 3456.02 і KOI 7235.01, спостереження яких все ще потребують додаткового підтвердження. У рейтингу Земля з індексом 0,829 виявилася лише десятою, тоді як у лідерів він склав 0,955 і 0,932 відповідно. Краще земного виявився індекс підтвердженої планети Kepler-442b.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі