Зайва вага виявилася здатна допомогти в боротьбі з раком - Технології - dt.ua

Зайва вага виявилася корисною у боротьбі з деякими видами раку

30 грудня, 2019, 13:04 Роздрукувати

Надлишкова маса тіла виявилася плюсом у боротьбі з недрібноклітинним раку легенів.

Зайва вага виявилася плюсом в імунотерапії раку

Вчені з Університету Флиндерса заявили про те, що надлишкова маса тіла може допомогти при лікуванні недрібноклітинного раку легенів. Виявилося, що ожиріння сприяє виживаності при імунотерапії раку, повідомляє Naked science.

При імунотерапії раку використовується препарат атезолизумаб. Дослідники помітили, що при проведенні лікування з використанням цього препарату пацієнти з вагою вище середнього і надлишковою краще реагують на терапію. Така відповідь була характерною для пацієнтів з недрібноклітинним раком легенів.

ІМТ — індекс маси тіла, тобто відношення ваги до зросту. Значення вище 25 кг/м2 свідчать про надлишкову масу тіла. Вчені вивчили дані 1434 учасників. У 49% з них була нормальна вага, у 34% - надлишкова, а у 7% - діагностували ожиріння. У чотирьох клінічних дослідженнях вчені помітили значне зниження смертності при застосуванні атезолизумаба у пацієнтів з ІМТ понад 25 кг/м2

Дослідники зазначають, що раніше вже висувалася гіпотеза "парадоксального ожиріння" при імунотерапії раку. Вона припускає, що незважаючи на те, що зайва вага може призвести до виникнення багатьох видів раку, у випадку з іншими він, навпаки, підвищує ймовірність виживання. Тепер же дослідникам вдалося знайти нові докази цієї гіпотези.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Київські хірурги видалили пухлину в половину ваги новонародженої дівчинки

Раніше вчені заявили про те, що ожиріння викликає запалення у всіх органах і порушення роботи гормонів, що тягне за собою розвиток раку, хвороб серця, інсульти і проблеми з кістками.

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >