Зірка - Завихрення пилу навколо молодих зірок можуть вказувати на наявність прихованих планет - Технології - dt.ua

Завихрення пилу навколо молодих зірок можуть вказувати на наявність прихованих планет

30 жовтня, 2015, 17:38 Роздрукувати

Відкриття дозволить вченим виробити новий метод пошуку невідомих планет.

Завихрення пилу навколо молодих зірок можуть вказувати на наявність прихованих планет © NASA

Команда астрономів висловила припущення, згідно з яким спіральний візерунок, який формується в пилу навколо новоутворених зірок, може свідчити про наявність величезних прихованих планет. При цьому вік зірок становить всього кілька мільйонів років, тобто близько одного відсотка від віку Сонця. Повідомлення про це було опубліковано на офіційному сайті NASA.

Якщо ідея виявиться вірною, то вона відкриє перед вченими можливість формування нового методу пошуку планет, і надасть науковцям новий погляд на процес їх раннього формування. Не дивлячись на те, що астрономи виявили вже кілька тисяч планет, ранні етапи їх формування залишаються не дослідженими, оскільки новостворені планети, як правило, сховані в товщі пилу і газу, які оточують нові зірки.

Читайте також: NASA представило відео знищення зірки чорною дірою

Припущення, що планети можуть видавати свою присутність, надаючи вплив на пил, який оточує зірки, було сформовано на підставі комп'ютерного моделювання розвитку газопилових дисків навколо новонароджених планет.

Визначення масштабних змін, які проводяться планетами, пропонує метод пошуку нових планет, який відрізняється від всіх існуючих на даний момент. Крім того, він допоможе астрономам не тільки виявити нові планети, але і визначити те, коли, де і яким чином планети були утворені.

пыль вокруг звезды
NASA

За словами авторів дослідження, симуляція показує, що спіральні рукави навколо нових зірок вказують не тільки на наявність планети, але також і на її масу.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили свідоцтва утворення зірок навколо діючих чорних дір. Струмені високої енергії з центру чорної діри вистрілюють у ореол теплого газу, що контролює швидкість, з якою енергія охолоджується і падає в галактиці у вигляді невеликих крапель. Цих крапель достатньо для утворення нових зірок.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >