Загадкове вимирання минулого могло бути не пов'язане з нестачею кисню

Поділитися
Загадкове вимирання минулого могло бути не пов'язане з нестачею кисню Ймовірно, два мільярди років тому на Землі не було дефіциту кисню © twitter.com/Scott Kelly
Вчені намагаються зрозуміти, що послужило причиною вимирання мікроорганізмів більше двох мільярдів років тому.

Вчені заявили про те, що масове вимирання мікроорганізмів, що сталося на Землі близько двох мільярдів років тому, ймовірно, не було пов'язано з браком кисню. Про це свідчать високі концентрації металів, які накопичуються в середовищі, насиченої киснем, у породах того часу, повідомляє "Популярная механика".

Приблизно 2,4 мільярди років тому на Землі відбулася так звана Киснева катастрофа. Діяльність ціанобактерій разом з зсувом тектонічних плит наситили нашу планету киснем. Але, на думку вчених, сплеск життя, що послідував за цим, тривав недовго. Нестача кисню призвела до масового вимирання мікроорганізмів, які за своїми масштабами може обігнати навіть загибель динозаврів. І сталося це близько двох мільярдів років тому.

Разом з тим, в ході нового дослідження, дослідники знайшли свідчення того, що ніякої нестачі кисню в цей період не було. Вчені проаналізували осадові породи, які були взяті з свіжих бурових кернів на території Онезького озера. Їм вдалося знайти в надрах землі шунгіт – блискучий матеріал, вік якого становить близько двох мільярдів років.

Всередині шунгітової породи геологи виявили вражаюче високі концентрації молібдену, урану і ренію - металів, які накопичуються в середовищі, насиченої киснем. Кількість цих металів не має рівних ні з однією іншою шкалою історії молодої Землі. Вчені говорять, що найпростіше порівняти його з сучасними океанами, в яких кисню в надлишку.

Поки що вчені не поспішають однозначно стверджувати, що ніякого кисневого голодування в далекому минулому не було. Збільшення відкладень органічного вуглецю могло бути наслідком дефіциту кисню, а якийсь інший глобальної катастрофи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше китайські вчені заявили про повне зникнення веслоносів – найбільших прісноводних риб сучасності. За словами дослідників, причиною їхнього вимирання можна назвати вплив антропогенних факторів на середовище проживання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі