Гіпотетична Дев'ята планета може опинитися чорною дірою - Технології - dt.ua

Загадкова Дев'ята планета може виявитися первинною чорною дірою

30 вересня, 18:03 Роздрукувати

Невелика чорна діра може викликати гравітаційні викривлення.

Дев'ята планета може виявитися маленькою чорною дірою © nature.com

Астрономи заявили про те, що гіпотетична Дев'ята планета, яка може існувати на кордонах Сонячної системи, насправді може виявитися первинною чорною дірою. На це вказує гравітація, яка діє на орбіти деяких небесних тіл, повідомляє "Популярная механика".

Первинні чорні діри утворилися в результаті Великого вибуху, на даний момент їхнє існування не підтверджено офіційно. Разом з тим, деякі астрономи вважають, що подібні об'єкти можуть скласти до 80% Всесвіту. У новому дослідженні вчені запропонували спосіб відстеження такої чорної діри.

Шість об'єктів у Поясі Койпера привернули увагу вчених тим, що їхні орбіти відхиляються від початкового курсу під впливом невідомого джерела гравітації. У 2016 році комп'ютерне та математичне моделювання дозволили скласти модель, згідно якої стало зрозуміло, що маса даного об'єкта (будь то планета, чорна діра або будь-що інше) приблизно в 10 разів перевершує масу Землі. В середньому його орбіта пролягає в 20 разів далі від Сонця, ніж орбіта Нептуна, тобто на один оборот повинно йти від 10 до 20 тисяч років.

Вчені припустили, що, якщо цим джерелом гравітації є планета, то вона сформувалася так само, як і газові гіганти Сонячної системи. Причиною, з якої вона аномально віддалилася від Сонця, стало зближення з Юпітером або Сатурном. Підійшовши дуже близько, планета Х виявилася в підсумку відкинута на периферію, де вона і впливає на об'єкти пояса Койпера.

На користь того, що насправді це не планета, а чорна діра, свідчать особливості викревлення світла, що проходить крізь область її передбачуваної локації. Якщо це одна діра, то її розмір не перевищує кулю для боулінгу, в той час як маса перевищує масу Землі в десять разів. Можливо, що мова йде про кластер ще більш маленьких зірок, які разом утворюють єдину область гравітаційного викривлення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: NASA представило викривлений світ чорної діри

Раніше вчені засумнівалися в існуванні Планети Х. На думку дослідників, існування в Сонячній системі декількох небесних тіл з витягнутими орбітами можна пояснити дією хмари дрібних транснептунових об'єктів (ТНО), а не впливом гіпотетичної Дев'ятої планети.

За матеріалами: Популярная механика /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42, 9 листопада-15 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >