Єдиного в світі орангутана-альбіноса повернули в дику природу

Поділитися
Єдиного в світі орангутана-альбіноса повернули в дику природу Альбу випустили в Національному парку на острові Борнео © Скріншот Youtube
Тварина перебувала в реабілітації майже два роки.

Єдиного зареєстрованого в світі калімантанського органгутана-альбіноса Альбу повернули в дику природу після того, як вона майже два роки перебувала в реабілітації. Як повідомляє N+1, самка була доставлена в національний парк на острові Борнео в Індонезії. Разом з нею в дику природу повернувся ще один орангутан, самка Кіка.

Альба була виявлена співробітниками Фонду порятунку орангутанів в Борнео у квітні 2017 року. У п'ятирічної самки виявили нехарактерний білий окрас шерсті, блакитні райдужки очей і червоні зіниці - всі ознаки альбінізму. На момент вилову мавпа була виснажена, у неї спостерігалися всі ознаки зневоднення і велика кількість паразитів.

З моменту відлову Альба перебувала на реабілітації разом з іншою самкою орангутанів, Кікою. Обидві тварини погано контактували з людьми, але швидко подружилися, тому було прийнято лікувати і випускати їх спільно.

Всього Альба провела в реабілітації понад 20 місяців. Співробітники Фонду повідомили, що таке рішення було ухвалене через те, що альбінізм особини може бути чинником, що знижує її виживання в дикій природі: через альбінізм у особини знижена гострота зору і слуху, а незвичайний колір шерсті може негативно позначитися на її соціалізації.

Альбу і Кіку випустили в індонезійському Національному парку Букіт-Бака Букіт-Раю. Протягом наступних півроку співробітники Фонду будуть спостерігати за особинами, щоб переконатися, що повернення в дику природу пройшло успішно.

Раніше дослідники знайшли на Суматрі новий вид орангутанів, який вже знаходиться під загрозою зникнення. Вчені встановили, що родичами нового виду є орангутани не з Суматри, а з острова Борнео, що стали окремим видом набагато пізніше, приблизно 700 тисяч років тому. На користь цього говорять відмінності в поведінці і у вигляді цих приматів - їх обличчя і деякі інші частини тіла влаштовані зовсім не так, як у Pongo pygmaeus або Pongo abelii.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі