Вчені визначили масу астероїда Рюгу - Технології - dt.ua

Японська станція "зважила" астероїд Рюгу

8 січня, 2019, 13:13 Роздрукувати

Вченим вдалося скласти карту розподілу сили тяжіння на поверхні астероїда.

Дослідники склали карту розподілу сили тяжіння на поверхні астероїда © JAXA

Вчені проаналізували дані, які були отримані японською міжпланетною станцією "Хаябуса-2", і визначили масу астероїда Рюгу. Крім того, дослідникам також вдалося скласти карту розподілу сили тяжіння на поверхні астероїда, повідомляє N+1.

з 6 по 7 серпня "Хаябуса-2" проводила гравітаційний експеримент, в рамках якого спочатку з 20-кілометрової орбіти знизилася на 6-кілометрову, а потім у вільному падінні досягла мінімальної висоти 851 метр від поверхні Рюгу. Після цього станція знову включила двигуни і повернулася на колишню висоту. Аналіз руху апарату в ході експерименту дозволив дослідникам визначити масу астероїда, вона склала близько 450 мільйонів тонн.

Значення прискорення вільного падіння на поверхні астероїда Рюгу становить приблизно 0,11~0,15 мм/с2, що становить приблизно 1/800 000 прискорення вільного падіння на Землі. Крім того, помітно, що сила тяжіння поблизу полюсів Рюгу більша, ніж поблизу екватора, що пов'язано з більшою висотою екваторіального гребеня щодо решти поверхні. Отримані дані будуть використовуватися в ході операцій зі зниження і збору ґрунту з поверхні астероїда.

Читайте також: Апарат NASA вийшов на рекордно низьку орбіту біля астероїда Бенну

Станція була запущена 3 грудня 2014 року. Її завдання - доставка зразків ґрунту з астероїда Рюгу. На думку дослідників, вивчення хімічних властивостей його речовини дозволить вченим судити про склад протосонячної туманності.

"Хаябуса-2"  буде досліджувати астероїд приблизно 1,5 року, а потім спуститься на його поверхню модуль MASCOT, на якому встановлені спектрометр, магнітометр, радіометр і камера. Після взяття проби ґрунту з поверхні Рюгу станція відправиться назад до Землі, і скине капсулу з речовиною астероїда в грудні 2020 року.

Раніше станція "Хаябуса-2передала на Землю нові знімки астероїда Рюгу. На зображеннях видно групи валунів і велику скелю в північній полярній області астероїда. Наголошується, що апарат зробив знімки 18-20 червня, перебуваючи на відстані 200-100 кілометрів від поверхні небесного тіла.

За матеріалами: N+1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >