Японська станція відправила останній спусковий зонд на астероїд Рюгу

Поділитися
Японська станція відправила останній спусковий зонд на астероїд Рюгу "Хабуса-2" випустила ще один спусковий модуль на астероїд © JAXA
Модуль повинен виміряти гравітаційне поле астероїда.

Японська автоматична міжпланетна станція "Хаябуса-2" відправила на астероїд Рюгу останній, четвертий, спусковий модуль MINERVA-II2. Основне завдання цього модуля – вимірювання гравітаційного поля астероїда, повідомляє N+1.

Розмір зонда становить 15 сантиметрів у діаметрі і 14,5 сантиметрів у висоту. Апарат оснащений датчиками температури ґрунту, камерами, акселерометром і також чотирма стрибковими механізмами, які дозволять йому переміщатися поверхнею Рюгу. Основне завдання модуля пов'язане з відпрацюванням навігації в середовищі з вкрай малою силою тяжіння і точному вимірюванні гравітаційного поля астероїда.

Апарат почне зниження на швидкості близько 15 сантиметрів на секунду, а потім сповільниться і буде перебувати на орбіті Рюгу кілька днів. Поверхні астероїда він торкнеться тільки 8 жовтня. Сама станція в цей час підніметься до висоти 10 кілометрів, звідки буде спостерігати за зниженням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Станція була запущена 3 грудня 2014 року. Її завдання - доставка зразків ґрунту з астероїда Рюгу. На думку дослідників, вивчення хімічних властивостей його речовини дозволить вченим судити про склад протосонячної туманності.

"Хаябуса-2" буде досліджувати астероїд приблизно 1,5 року, а потім спуститься на його поверхню модуль MASCOT, на якому встановлені спектрометр, магнітометр, радіометр і камера. Після взяття проби ґрунту з поверхні Рюгу станція відправиться назад до Землі, і скине капсулу з речовиною астероїда в грудні 2020 року.

Раніше станція "Хаябуса-2" передала на Землю нові знімки астероїда Рюгу. На зображеннях видно групи валунів і велику скелю в північній полярній області астероїда. Наголошується, що апарат зробив знімки 18-20 червня, перебуваючи на відстані 200-100 кілометрів від поверхні небесного тіла.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі