Як правильно їсти сало і чхати: популярні ради від Уляни Супрун

Поділитися
Як правильно їсти сало і чхати: популярні ради від Уляни Супрун За словами Супрун, морозиво може допомогти позбавитися від болю в горлі © Википедия
В.о. міністра охорони здоров'я часто радить, як правильно стежити за своїм здоров'ям.

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на своїй сторінці на Facebook часто публікує правила, яких необхідно дотримуватися для збереження гарного самопочуття. Разом з тим, не всі поради в. о. міністра знаходять відгук у користувачів соціальних мереж. DT.UA зібрало найпопулярніші поради Супрун.

Як правильно чхати

У першу чергу, в.о. міністра охорони здоров'я радить хворим людям залишатися вдома для того, щоб не заразити інших. Якщо ж відлежатися в цей час не виходить, то краще надіти маску і захопити з собою паперові серветки.

Чхати же правильно у внутрішню сторону ліктя. Це необхідно робити тому, що патогенні мікроби люблять подорожувати, а долоня не може їх зупинити. В процесі чхання або кашлю бактерії можуть поширюватися на відстань більше двох метрів.

Їсти морозиво при болю в горлі

"Пройшли повз холодильник з морозивом, тому що болить горло? Повертайтеся назад і сміливо вибирайте улюблений пломбір", - написала вона на своїй сторінці в Facebook. За словами Супрун, пломбір та заморожені соки діють як анестетик, це допомагає заспокоїти запалення і тимчасово усунути біль.

Разом з тим, вона підкреслила, що вживання морозива не можна вважати ліками, а лише методом тимчасового знеболювання. Холодне стимулює зменшення набряку, тому консервує запальні процеси в горлі. Крім того, коли є набряк в горлі, дуже важко їсти звичайні продукти. Невелика порція морозива допомагає зменшити біль і полегшує процес ковтання їжі.

Денна сієста

Супрун радить спати вдень, але не більше однієї години. Найкраще – 20-30 хвилин. Дрімота працює як антидепресант, покращує настрій і в цілому може дати заряд енергії, як після повноцінного нічного сну.

Вона також зазначила, що подібна практика досить поширена в інших країнах. У деяких компаніях і університетах навіть обладнані спеціальні кімнати для сну, де протягом дня кожен може відпочити.

Як правильно їсти сало

Сало – це суміш жирів. У ньому містяться насичені жири, а також моно - і поліненасичені жирні кислоти. У цьому продукті міститься дуже багато некорисних насичених жирів, у 100 грамах – 40 грамів, тобто, подвійна норма для організму. Крім того, в 100 грамах сала міститься близько 900 калорій, тобто, майже половина денної норми для людини, яка помірно рухається.

"Багато сала їсти не варто. Але трошки – кілька шматочків – можна і корисно", - написала Супрун.

Вона також додала, що сало краще поєднувати з крохмалистими продуктами – картоплею, кукурудзяною кашею, хлібом і гострими компонентами – червоним перцем і гірчицею. "Жири, які є в салі, допомагають краще засвоюватися червоним і оранжевим пігментам - каротиноїдам. Тому якщо їсте сало, то доповніть його морквою, помідорами чи борщем", - заявила вона.

Краще утриматися від вживання алкоголю

В.о. міністра охорони здоров'я назвала міфом існування безпечної дози алкоголю. За її словами, алкоголь – головна причина смерті людей у віці від 15 до 49 років і сьома – для всіх вікових груп.

Супрун зазначила, що в 2016 році в світі 2,8 мільйона смертей пов'язано з вживанням алкоголю. До основних причин смертності, спровокованої алкоголем, належать: серцево-судинні захворювання, різні види раку молочної залози, печінки, кишечника), цироз печінки, інфекційні хвороби, аварії, травми.

"Те, що мінімальне вживання алкоголю дещо знижує захворюваність ішемічною хворобою серця, не перекриває його шкоди в довгостроковій перспективі. Тобто всі можливі позитивні ефекти, які містить в собі алкоголь, зрештою перекриваються його згубними властивостями", - попередила Супрун.

Біг корисний для хребта

Міжхребцеві диски - це еластичні хрящові прокладки між тілами хребців. Одна з їхніх основних функцій - гасити вертикальні поштовхи, що проходять через хребет. Саме тому з'явилося припущення, що вертикальні струси дисків, які часто повторюються, під час бігу можуть стати причиною їхнього передчасного зносу.

Разом з тим, за словами Супрун, за допомогою МРТ було показано, що поперекові міжхребетні диски у людей, що займаються бігом, виглядають краще: мають більшу висоту, містять більше води і глікозоаміногликанів - однієї з основних речовин у структурі міжхребцевих дисків.

Вона також додала, що у бігунів, як правило, відсутні інші фактори, що призводять до зносу дисків і розвитку болі в спині, наприклад, зайва вага і куріння.

Діагнозу вегето-судинна дистонія не існує

"Діагноз "вегето-судинна дистонія" не існує в міжнародній медицині. Якщо вам або вашим близьким записали в медичній картці ці три загадкові літери - ВСД - забудьте про них. Це великий радянський міф, який народився за відсутності доступу до бази джерел доказової медицини", - написала Супрун.

За її словами, симптоми ВСД можуть бути симптомами декількох інших захворювань, які не можливо діагностувати, якщо поставлений діагноз ВСД.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі