Втрата 16 хвилин сну може негативно позначитися на працездатності людини

Поділитися
Втрата 16 хвилин сну може негативно позначитися на працездатності людини Всього 16 хвилин недосипання може знизити працездатність людини
Порушення режиму сну під час робочого тижня впливає на продуктивність праці.

Вчені з Університету Південної Флориди заявили про те, що порушення режиму сну під час робочого тижня знижує продуктивність праці. Згідно з їхніми висновками, 16 хвилин, "відібрані" у сну ввечері, можуть негативно позначитися на увазі і концентрації на наступний день, повідомляє Naked science.

У ході дослідження вчені опитали 130 здорових співробітників, які працюють у сфері IT і у яких є мінімум одна дитина шкільного віку. Учасники повідомили, що, коли вони спали на 16 хвилин менше звичайного і мали гіршу якість сну, на наступний день у них виникало більше проблем з роботою. Недосип піднімав їх рівень стресу, особливо щодо питань, що стосуються балансу між роботою та особистим життям, в результаті чого вони лягали спати раніше і прокидалися раніше через втому.

Провівши додаткові дослідження, вчені з'ясували, що пробудження на 19 хвилин раніше звичайного і відхід до сну на 16 хвилин пізніше були пов'язані з однією додатковою точкою на шкалі когнітивних перешкод на наступний день.

"Ці циклічні асоціації показують, що сон співробітників піддається щоденному когнітивного стресу, а також сприяє когнітивно-стресовим переживанням. Результати нашого дослідження дають емпіричні докази того, чому роботодавці повинні докладати більше зусиль для поліпшення сну своїх співробітників. Працівники, що виспались, можуть бути більш ефективними на роботі через більшу здатність залишатися зосередженими на завданні з меншою кількістю помилок і міжособистісних конфліктів", - вважають вчені.

Раніше вчені встановили, що обчисленнями та уявленнями цифр і чисел в розумі займається не тільки права півкуля мозку, але і ліва його половина. Вчені з'ясували, що на цифри реагує особлива ділянка в нижній частині скроневої кори мозку, яка включалася при перегляді чисел як у лівій, так і в правій півкулі. Ця ділянка, яку вчені назвали "зоною форми числа" (NFA), призначена виключно для розпізнавання чисел - вона не включалася тоді, коли дослідники показували добровольцям літери або "фальшиві числа" – знаки, схожі за формою на цифри, але які при цьому ними не були.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі