Всесвіт може бути на два мільярди років молодшим за передбачуване – вчені - Технології - dt.ua

Всесвіт може бути на два мільярди років молодшим за передбачуване – вчені

14 вересня, 2019, 11:14 Роздрукувати

Дослідники отримали нове значення постійної Хаббла.

Всесвіт розширюється швидше, ніж вважали вчені © spacetelescope.org

Вчені з Інституту Макса Планка заявили про те, що Всесвіт може бути на два мільярди років молодшим, ніж вважалося до цього. Їхні розрахунки показали, що вік Всесвіту складає 11,4 мільярда років, а не 13,7 мільярда, як вважалося раніше, повідомляє Naked science.

Вік Всесвіту оцінюють, використовуючи рух зірок для того, щоб зрозуміти, наскільки швидко він розширюється. Швидкість розширення називають постійною Хаббла, збільшення її числа означає, що Всесвіт розширюється швидше, а його вік – нижчий.

У ході нового дослідження вчені провели розрахунки постійної Хаббла і отримали значення, рівне 82,4, що відповідає віку Всесвіту в 11,4 мільярда років.

Для розрахунків дослідники застосовували концепцію гравітаційного лінзування. Вона полягає в тому, що об'єкти з великою масою можуть викривляти простір-час навколо себе, таким чином дозволяючи дивитися через них на далекі об'єкти, як крізь лінзу. Вчені використали особливий тип цього ефекту, який називається лінзуванням з затримкою часу. За допомогою такого методу астрономам вдалося отримати інформацію про два далеких об'єкти і оцінити прискорення, з яким вони віддаляються від Землі.

Разом з тим, дослідники наполягають на тому, що їхнє значення є найбільш точним з усіх, отриманих на даний момент. Насправді, вік Всесвіту може бути як меншим, так і більшим.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: ШІ створив симуляцію Всесвіту, але вчені не знають, як він працює

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили загадкові спалахи, які можуть бути доказом існування паралельного Всесвіту. Світіння було виявлено під час аналізу карти реліктового випромінювання, яке також називають "Луною Великого вибуху".

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >