Вовченята виявилися здатні приносити людині м'ячик - Технології - dt.ua

Вовченята навчилися приносити людині м'ячик

18 січня, 17:48 Роздрукувати

Спостереження суперечить уявленням про одомашнення вовків.

Вовченята можуть приносити м'ячик незнайомому тренеру © pinterest

Шведські зоологи несподівано виявили, що деякі вирощені в неволі вовченята виявилися здатні реагувати на команди незнайомого тренера і приносити йому м'ячик. Як повідомляє N+1, це суперечить сучасним уявленням про одомашнення волков, оскільки вважалося, що вміння виконувати команди з'явилося вже в процесі селекції.

У ході одомашнення цих тварин люди провели велику селекційну роботу, і сучасні собаки по цілому ряду ознак відрізняються від своїх предків. Разом з тим, не зовсім ясно, на які ознаки спиралися стародавні люди, вибираючи вовків.

Один з підходів міг полягати в тому, що у різних вовків по-різному проявлялися ознаки, які були важливі для людини, тому люди вибирали тварин з крайніми проявами необхідних властивостей, які посилювалися в ході селекції. Інший підхід припускає, що люди обирали вовків за іншими ознаками, а ті, які ми бачимо у сучасних собак, розвинулися вже в ході нових мутацій і були підтримані селекцією.

У ході нового дослідження вчені спостерігали за поведінкою вовченят і їх взаємодією з людиною. Незважаючи на те, що серед диких тварин відомі випадки, коли вони реагували на команди людини і виконували їх, це були в основному треновані особи, а тренер був їм особисто знайомий. Дослідники хотіли перевірити, як вовченята будуть реагувати на команди незнайомця. Вони вважали, що здатність виконувати команди з'явилася вже після початку селекції, але тварини спростували їх припущення.

Експеримент полягав у наступному: тварині кидали м'ячик і давали час з ним пограти, а потім тренер голосом просив принести м'ячик назад. Це повторювалося тричі, і щоразу реакцію на команду оцінювали за 5-бальною шкалою від повної байдужості до м'ячика до готовності виконати прохання. В експерименті брали участь 13 вовченят віком близько 8 тижнів, вихованих у неволі, але не знайомих з тренером.

Несподівано для себе експериментатори виявили, що троє вовченят принесли м'ячик назад тренеру двоє з них — у двох повторах з трьох, а один — у всіх трьох. Ще двоє спробувати пограти з м'ячиком, але проігнорували команду, а інших не зацікавили ні м'ячик, ні тренер.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Вчені зняли з вулканів відповідальність за загибель динозаврів

Раніше вчені пояснили дружбу собаки і людини. На думку вчених, дружба між людиною і собакою біологічно дуже схожа на взаємини матері і дитини. Фактично в обох випадках головну роль грає "гормон любові" окситоцин.

За матеріалами: N+1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >