Вода в кільцях Сатурна нагадує земну - вчені - Технології - dt.ua

Вода в кільцях і супутниках Сатурна виявилася схожою на земну

4 грудня, 2018, 18:21 Роздрукувати

Виняток становить супутник планети Феба.

Вода в кільцях Сатурна виявилася схожою на земну © NASA

Група вчених під керівництвом співробітника Планетологічного інституту США Роджера Кларка заявила про те, що вода в кільцях і супутниках Сатурна несподівано нагадує земну, виняток становить тільки Феба, яка, на думку дослідників, була сформована в іншій частині космосу. Як повідомляє Naked science, результати дослідження вчених суперечать існуючим моделям утворення Сонячної системи.

Вода складається з двох атомів водню (Н) і одного атома кисню — H2O. Додавання нейтрона в один з атомів водню, званий дейтерієм (D), збільшує масу молекули води (HDO) приблизно на 5%. Відношення дейтерію до водню (D/H) – це одна з умов утворення космічних об'єктів.

Згідно з існуючим моделям утворення Сонячної системи, співвідношення D/H повинно бути набагато вищим у зовнішніх районах, ніж у регіоні утворення Землі, де набагато тепліше. Деякі моделі вказують на те, що співвідношення D/H для Сатурна має бути в 10 разів вищим, ніж для нашої планети. Нові дані свідчать, що це твердження невірно для кілець Сатурна і його супутників, за винятком Феби.

За словами Кларка, відкриття незвичайного ізотопного відношення (D/H) для Феби означає, що вона була сформована в дальній частині Сонячної системи. Виявлена пропорція являє собою найвище значення, зафіксоване в Сонячній системі, що свідчить про походження Феби далеко за межами Сатурна.

Крім того, вчені виміряли відношення вуглецю-13 до вуглецю-12 (13C/12C) на Япеті та Фебі. Цей показник у Япета, який має D/H, подібний нашій планеті, також близький до значень Землі, в той час як на Фебі рівень ізотопу вуглецю в п'ять разів вищий. На думку вчених, супутник сформувався в дуже холодних зовнішніх регіонах Сонячної системи, а потім був захоплений гравітацією Сатурна.

Читайте також: На Сатурні зафіксований "дощ", який падає з його кілець

Раніше вчені місії Cassini встановили, що кільця Сатурна продовжують існувати і не розлітаються в космос через вплив семи супутників планети.

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №19, 25 травня-31 травня Архів номерів | Зміст номеру < >