Новини науки - Виявлений в Єгипті метеорит виявився унікальним для Сонячної системи - Технології - dt.ua

Виявлений в Єгипті метеорит виявився унікальним для Сонячної системи

15 січня, 2018, 11:48 Роздрукувати

Метеорит "Гіпатія" був знайдений у 1996 році.

У метеориті знайдені унікальні для Сонячної системи сполуки © Science Alert

Вчені заявили про те, що метеорит "Гіпатія", знайдений в Єгипті, містить в собі сполуки, які не зустрічаються більше ніде на Землі. Більш того, подібні речовини не були виявлені і в межах Сонячної системи, повідомляє Science Alert.

У 2013 році вчені заявили про те, що "Гіпатія" має неземне походження. Подальший аналіз показав також те, що склад метеорита не схожий на склад жодної відомої комети або астероїда – комбінація матеріалів в ньому є унікальною. Згідно з однією з гіпотез, "Гіпатія" є частиною ядра комети, яке було деформовано під дією удару, але інші дані свідчать про те, що метеорит сформувався в холодних умовах.

У ході нового дослідження вчені вивчили склад метеорита і виявили в ньому наявність мінералів, які передували формуванню Сонячної системи. "Велика частина "Гіпатії" схожа на погано змішане тісто пирога... Метеорит містить велику кількість дуже специфічних вуглецевих сполук, які називають поліароматичними вуглеводнями. Вони є основним компонентом міжзоряного пилу, який існував ще до утворення нашої Сонячної системи", — заявив один з авторів дослідження Ян Крамерс.

На думку вчених, матеріали "Гіпатії" сформувалися ще до утворення Сонця, але сам метеорит був сформований вже після утворення зірки. Дослідники підкреслюють, що подібні висновки не збігаються із загальноприйнятими теоріями утворення планетних систем, оскільки в них передбачається рівномірний розподіл речовини протопланетним диском.

Передбачається, що метеорит сформувався при температурі близько -196 градусів Цельсія на відстані, яка в 40 разів перевищує відстань від Землі до Сонця. Ймовірно, він прилетів на Землю з поясу Койпера.

Читайте також: Вчені виявили метеорит, який впав на Шотландію 60 мільйонів років тому

Раніше міжнародна група геологів з'ясувала, що тверде металеве ядро всередині Землі утворилося 1-1,5 млрд років тому. Також учені змогли визначити швидкість росту земного ядра: за рік його радіус збільшується приблизно на 1 мм. 

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >