Вітамін В6 дозволяє дивитися усвідомлені сновидіння – вчені

Поділитися
Вітамін В6 дозволяє дивитися усвідомлені сновидіння – вчені Вітамін В6 дозволяє дивитися усвідомлені сновидіння
Вітамін стимулює вироблення речовин, які "будять" мозок людини, поки вона спить.

Студенти-психологи з університету Аделаїди проводять експеримент по створенню більш яскравих і усвідомлених сновидінь. Отримати "сни у форматі HD", як їх жартома називають вчені, можна, приймаючи на ніч вітаміни.

Автор дослідження, Дональд Аспі, довгий час вивчав усвідомлені сновидіння, під час яких людина розуміє, що спить. За допомогою групи добровольців, Аспі збирається провести експеримент щодо створення більш яскравих сновидінь. У центрі досліджень знаходиться дія вітаміну В6.

В основі цього вітаміну – похідні 3-гідрокси-2-метилпіридинів, що мають біологічну активність піридоксину. B6 міститься у багатьох продуктах: зернових паростках, волоських горіхах і фундуку, в шпинаті, картоплі та бататі, моркви, капусті та інших. Є й обмеження на прийом цього вітаміну: за деякими даними, його передозування може призвести до токсичного ефекту. В6 також допомагає мозку виробляти нейромедіатори – серотонін і норадреналін.

На думку авторів експерименту, В6 перетворює амінокислоту триптофан в серотонін в ході фаз швидкого сну (REM). Через це серотонін "будить" мозок людини в той час, поки вона спить, що робить сновидіння більш реалістичними.

Аспін має намір закріпити результати дослідження, провівши експеримент з набагато більшою групою добровольців.

Раніше повідомлялося про те, що вчені збираються використовувати здатність африканської риби обходитися без їжі для занурення людини в летаргічний сон. Риба в критичних ситуаціях уповільнює всі процеси в організмі, зупиняє свій біологічний годинники і занурюється у сон, який може тривати від трьох до п'яти років. У цей час риба обходиться без води та харчів, і не виробляє ніяких відходів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі