Вітамін С може перемогти невиліковні форми раку - вчені

Поділитися
Вітамін С може перемогти невиліковні форми раку - вчені Вітамін С може перемогти невиліковні форми раку © expert.ru
Вчені знайшли підтвердження теорії Нобелівського лауреата Лайнуса Полінга.

Американські вчені встановили, що вітамін С здатний вбивати ракові клітини, що несуть поширену мутацію, яка приводить до розвитку раку прямої кишки і підшлункової залози. Відкриття показало, що ідеї Нобелівського лауреата Лайнуса Полінга, якого було піддано науковому остракізму за пропозицію лікувати рак за допомогою вітаміну С, були вірними. Результати досліджень були опубліковані вченими в журналі Science.

Полінг почав свої досліди у 1970 році, але провал клінічних випробувань таблеток з вітаміном С переконав більшість медиків у безглуздості такої терапії. Пізніше стало відомо, що аскорбінову кислоту слід вводити внутрішньовенно, але через попередні невдачі Полінг не міг знайти достатнього фінансування для продовження досліджень.

Читайте також: Медики планують використовувати "теплові гранати" для лікування ракових пухлин

На початку 2010-х років аспірант Університету Джонса Хопкінса Цзихай Юнь з'ясував, що клітини раку товстої кишки, зростання яких визначається мутаціями у генах KRAS і BRAF, виробляють незвично багато білка, що відповідає за транспорт глюкози через клітинну мембрану. Крім того, цей білок (GLUT1) також переносить в клітку окислену форму вітаміну С - дегідроаскорбінову кислоту (ДГК). Юнь з'ясував, що ця кислота знищує хімічні речовини, які відповідають за протидію клітини вільним радикалам: якщо заповнити ракові клітини ДГК, їх можна знищити.

Юнь і його колеги виявили, що великі дози вітаміну С вбивають ракові клітини, підвищуючи рівень вільних радикалів, що в свою чергу відключало фермент, необхідний для освоєння глюкози (джерела енергії для клітини). У піддослідних мишей, які отримували надвисокі дози вітаміну С (еквівалентні 300 апельсинам на день), ракові пухлини в кишечнику стали набагато менше і виникали значно рідше, ніж у гризунів в контрольній групі.

Найближчим часом учені планують почати клінічні випробування на людях. Вчених особливо приваблює можливість боротися з раком підшлункової залози, який викликається саме KRAS-мутаціями і зазвичай э невиліковним.

Раніше повідомлялося про те, що вчені зафіксували перший випадок "зараження" людини раком. Дослідження вчених показало, що ракові клітини, які виникли в організмі паразита "карликовий ціп'як", перейшли в організм господаря – чоловіка, організм якого був ослаблений ВІЛ-інфекцією.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі