Шизофренія - Віртуальні двійники допомогли зменшити симптоми шизофренії - Технології - dt.ua

Віртуальні двійники допомогли зменшити симптоми шизофренії

24 листопада, 2017, 17:44 Роздрукувати

Дослідникам вдалося позбавити пацієнтів від слухових галюцинацій.

Хворі шизофренією пацієнти розмовляли з візуальним образом слухових галюцинацій

Вчені за допомогою віртуальних моделей допомогли хворим шизофренією позбавитися від слухових галюцинацій. Про свою роботу дослідники повідомили в журналі The Lancet Psychiatry.

Слухові галюцинації ("голоси в голові") відчувають до 50-70% хворих на шизофренію. У багатьох випадках "голоси" шкодять людині: фрази, які вона чує, можуть містити негативну оцінку її особистості або заклик до небезпечних дій. У ході нового дослідження вчені запропонували хворим поговорити з цифровим зображенням "голосу".

У дослідженні вчених брали участь 150 пацієнтів у віці від 18 до 65 років. Всі учасники дослідження чули "голоси" протягом попереднього року, незважаючи на застосування лікарських препаратів. Хворих розділили на дві групи: 75 осіб проходили терапію за допомогою віртуального аватара, 75 увійшли до контрольної групи. Друга група проходила консультації з психіатром без використання віртуальних моделей. У період дослідження всі пацієнти продовжували приймати ліки.

Дослідники допомогли пацієнтам змоделювати в спеціальній програмі візуальний вигляд "голосу", який ті чули найчастіше (в середньому у кожного хворого налічувалося 3-4 "співрозмовника"). Пацієнти розмовляли з віртуальним втіленням галюцинацій щотижня протягом півтора місяців. У сусідній кімнаті з хворим знаходився лікар, який спостерігав за пацієнтом за допомогою відеотрансляції. За допомогою штучної зміни голосу лікар вів діалог з пацієнтом від особи аватара, використовуючи фрази, характерні для галюцинацій конкретного хворого. Щотижня лікар фіксував, наскільки змінилися частота і інтенсивність "голосів". Також пацієнти вказували, як змінювався настрій їхніх галюцинацій — оціночні фрази, які чує хворий шизофренією, можуть бути й осудними, і доброзичливими.

За словами авторів роботи, терапія за участю аватара допомогла значно знизити частоту галюцинацій і рівень стресу, який вони викликали у хворих. Через 12 тижнів у семи з 75 пацієнтів, які проходили терапію, слухові галюцинації припинилися повністю. У контрольній групі від "голосів" за цей час вийшли двоє. Дослідники вважають, що методика віртуальних аватарів може стати корисним доповненням до медикаментозного лікування шизофренії.

Читайте також: Фізичні навантаження можуть полегшити симптоми шизофренії – вчені

Раніше вчені встановили, що імунні клітини мозку людей, хворих на шизофренію, які є більш активними, ніж у людей без захворювання, і ця активність з'являється ще до того, як розлад починає розвиватися.

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >