Вигляд і склад молодої Землі визначили космічні катастрофи

Поділитися
Вигляд і склад молодої Землі визначили космічні катастрофи Вигляд і склад молодої Землі визначили космічні катастрофи
Вчені пояснили, чому склад Землі не схожий на склад силікатних метеоритів.

Думка про те, що астероїди сформувалися приблизно в той же час, що і планети, існує вже давно. На відміну від планет, астероїди, які збереглися, не стикалися з іншими космічними тілами, у них не відбувалося тектонічних і геологічних процесів. У них немає розжареного ядра, тому вони зберегли всі хімічні речовини ранньої Сонячної системи. Вважається, що зародками ранньої Землі також виступили метеорити стародавнього класу хондиртів, а ось те, чому ізотопний склад метеоритів і Землі дуже схожий, а склад мінералів відрізняється, довгий час залишалося загадкою.

Вміст кремнію, калію і натрію набагато вище в метеоритах, тоді як на Землі більше магнію, кальцію і алюмінію.

Читайте також: Масові вимирання в історії Землі могли бути пов'язані з дефіцитом мінералів

Американські вчені поставили серію лабораторних експериментів, в яких зразки хондритів піддавалися різному тиску, імітуючи процес формування молодої планети. Радіоактивність і тепло від ударів тіл,що стикалися, раскаляли її, плавили і перемішували. Більш важкі елементи опускалися ближче до центру і поступово сформували багате залізом ядро. Ці події вчені і вивчили в лабораторії на прикладі справжніх хондритів, показавши, що в результаті утворюється кора такого ж складу, що і самі метеорити.

Відмінність, на думку вчених, з'являється через нові бомбардування молодої кори. Частина її після таких ударів виявлялася викинута в космос. Тепло перетворювало на пил і газ магній, алюміній, кальцій, натрій і інші метали, але кальцій, магній і алюміній швидко осідали назад, тоді як інші елементи залишали Землю.

Раніше повідомлялося про те, що вчені з Португалії визначили, що склад планет, які знаходяться в жилій зоні зірок, відрізняється від хімічного складу Землі. Різниця в хімічному складі між Землею і іншими планетами, що знаходяться в жилій зоні, може бути пояснена тим, що інші планети були сформовані у далекому минулому галактики. Коли наша галактика була молодою, кілька зірок вибухнуло і важкі метали з їх складу розлетілися в міжзоряний простір, тому нові зірки містять набагато менше важких металів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі