Вчений назвав листи Джека-різника підробкою

Поділитися
Вчений назвав листи Джека-різника підробкою Листи Джека-різника виявилися підробкою
Листи писав не злочинець, а журналісти.

Вчений Андреа Ніні з Манчестерського університету провів лінгвістичний аналіз 209 листів, які нібито були написані Джеком-різником, і прийшов до висновку про те, що вони були написані не злочинцем, а журналістами, які підігрівали інтерес до його справи. Висновки дослідника були опубліковані в журналі Digital Scholarship in the Humanities.

Поліція і газети почали одержувати листи і листівки, підписані прізвиськом "Джек-різник", восени 1888 року - через місяць після першого вбивства. Найбільший інтерес викликали перші документи: лист "Дорогий начальник..." (The "Dear Boss" letter) і листівка "Зухвалий Джекі" (The "Saucy Jacky" postcard). Вони були написані подібним почерком, і поліція опублікувала листи в надії, що хтось із городян пізнає цей почерк. Після цього в поліцію і газети надійшли сотні листів, підписані ім'ям Джека-різника.

У ході дослідження Ніні проаналізував індивідуальний мовний стиль документів. Корпус текстів "Різника" містить 209 листів, що складаються з 17 463 словесних одиниць. Листи відносно короткі, тому до них неможливо застосувати популярні методи кластерного аналізу, засновані на обчисленні частоти певних рис лексики і синтаксису - для цього потрібний більш об'ємний матеріал. Тому вчений враховував присутність або відсутність певних рис у різних текстах. При розрахунку лінгвіст використовував коефіцієнт Жаккара, який враховує кількість загальних характерних рис у різних листах. Показники листів з "корпусу Різника" дослідник додатково порівняв з кількома корпусами англійських текстів XIX століття.

Ніні прийшов до висновку, що два ранніх листа: "Дорогий начальник..." і "Зухвалий Джекі" написані однією людиною. Учений виявив кілька характерних мовних рис, властивих лише їм. Наприклад, автор використовував фразове дієслово "to keep back" в значенні "затримати, відкласти" (в даному випадку публікацію листа). В інших текстах для цього найчастіше використовують дієслово "withhold". Також автор використовував дієслово "працювати" в значенні "вбивати". В інших листах такої схожості не виявили.

На думку дослідника, його висновки підтверджують "журналістську" теорію походження листів, згідно з якою вони були написані журналістами лондонських газет, які прагнули підвищити інтерес до своїх видань.

Раніше дослідники заявили про те, що таємничий рукопис Войнича може виявитися підробкою. За словами вчених, "складний" текст легко може бути підроблений кожним, хто знайомий з простими методами кодування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі