Вченим вдалося виявити "вимикач страху" в мозку мишей

Поділитися
Вченим вдалося виявити "вимикач страху" в мозку мишей У мозку мишей знайдений "вимикач страху" © N+1
Дослідники "відключили" прояв страху при вигляді загрози.

Вчені з Медичної школи Стенфордського університету виявили в мозку мишей механізм, який відповідає за особливості реакції на загрозу. Як повідомляє Naked science, в перспективі результати дослідження вчених можна буде використовувати при лікуванні фобій і посттравматичного стресового розладу.

При вигляді загрози миші ведуть себе по-різному: більшість тварин завмирають або намагаються сховатися, але деякі проявляють агресію і атакують противника. Вчені провели експеримент з лабораторними мишами: гризунам показували коло на екрані, яке зображував хижого птаха, що нападав згори. Відомо, що об'єкти, що наближаються, інстинктивно вселяють страх, схожий механізм знайшли і у людей. Під час досліду вчені спостерігали за змінами активності певних зон мозку тварин, відстежуючи рівень білка с-Fos, пов'язаного зі стресовими реакціями.

Дослідники виявили: при наближенні "птаха" у мозку активувалася одна із структур таламуса (ventral midline таламус, vMT) - зони, яка відповідає за передачу інформації від органів чуття до відповідних областей кори великих півкуль. З'ясувалося, що vMT збирає інформацію з різних зон мозку і передає наступний сигнал по двом основним напрямкам: до миндалевидного тіла (амігдали) і медіальної префронтальної корі. Більш ранні роботи пов'язують амігдалу зі страхом і реакцією на загрозу, а медіальну префронтальну кору - з плануванням діяльності.

Потім біологи по черзі стимулювали зони мозку тварин, що передають сигнали амігдалі і медіальної префронтальної корі. У першому випадку миші частіше лякалися при вигляді "хижака", що наближається, у другому - демонстрували агресію.

Оскільки базові механізми реакції на загрозу у людей і мишей схожі, вчені вважають, що результати експерименту в перспективі можна буде використовувати в терапії тривожних розладів, фобій і посттравматичного стресового розладу. Біологи припускають, що стимулювати потрібні зони мозку можна за допомогою неінвазивних методів.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі