Новини науки - Вченим вдалося блокувати передачу гена стійкості до антибіотиків у бактерій - Технології - dt.ua

Вченим вдалося блокувати передачу гена стійкості до антибіотиків у бактерій

27 листопада, 2017, 13:49 Роздрукувати

Гени стійкості передаються між бактеріями безпосередньо.

Вченим вдалося придушити передачу стікойсті до антибіотиків між бактеріями © Lenta.ru

Вчені з Монреальського університету розробили речовину, що блокує передачу генів резистентності до антибіотиків між бактеріями. Про свою розробку дослідники повідомили в журналі Scientific Reports.

Бактерії здатні передавати стійкість до антибіотиків не тільки з покоління в покоління, але і одна одній. Горизонтальний перенос відбувається за рахунок передачі плазмід – невеликих кільцевих молекул ДНК, які несуть власні гени і поширюються окремо від бактеріальної хромосоми. Це так вигідно для бактерій, що для обміну ними вони можуть навіть поєднувати свої клітини містками, за якими йде обмін.

Відомо кілька механізмів подібної передачі плазмід, і канадські вчені дослідили білки TraE, залучені в цю роботу. Знайшовши в них потенційні сайти зв'язування, вчені провели пошук по великій базі молекулярних структур і визначили речовини, які можуть взаємодіяти з TraE і придушувати його активність.

За допомогою рентгеноструктурного аналізу комплексів TraE було показано, що ці сполуки дійсно з ним взаємодіють. Нарешті, автори вдосконалили структуру інгібітора, підвищивши його ефективність. Експерименти на бактеріях підтвердили, що нове з'єднання дійсно пригнічує перенесення плазмід, а з ними – і стійкості мікробів до антибіотиків.

Читайте також: Вченим вдалося перетворити бактерію на записуючий пристрій

Раніше повідомлялося про те, що бактерії навчилися протистояти антибіотикам "останньої надії". Це означає, що незабаром можлива поява бактерій, стійких до всіх відомих типів ліків, і такі гени стійкості вже помічені у бактерій, які вражають людей.

За матеріалами: Naked Science /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >