Вченим не вдалося пояснити загадковий атмосферний феномен

Поділитися
Вченим не вдалося пояснити загадковий атмосферний феномен "Стів" виявився не полярним сяйвом © Science Alert
Загадковий "Стів" виявився не полярним сяйвом.

Вчені з США та Канади заявили про те, що "новий тип полярних сяйв", який був зареєстрований у 2016 році і отримав назву "Стів", насправді виявився не полярним сяйвом. Точне походження загадкового явища поки залишається загадкою для вчених, повідомляє Science Alert.

"Стів" - незвичайні сполохи фіолетового кольору, які нагадують полярні сяйва – привернув увагу дослідників у 2016 році. Назву феномену дали дослідники організації Alberta Aurora Chasers, які і зафіксували його. На початку цього року вчені заявили про те, що "Стів" є рідкісним видом полярних сяйв, хоч і відрізняється від них.

Разом з тим, у новому дослідженні вчені стверджують, що світло, яке випромінює "Стів", відрізняється від того, яке випускають полярні сяйва. Звичайне полярне сяйво створюється через взаємодію сонячного вітру, що складається з заряджених частинок (протонами і електронами) з атомами земної атмосфери. Однак 28 березня 2008 року, коли спостерігалося явище, орбітальний супутник, що належить Національному управлінню океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), не зареєстрував потоку заряджених частинок. Це означає, що причиною виникнення "Стіва" є якісь інші механізми.

У 2015 році полярне сяйво було зафіксовано на більшій частині Центральної Європи і в США. Подібне явище було викликано високою активністю Сонця.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі