Вчені знайшли найстарішу прісноводну рибу

Поділитися
Вчені знайшли найстарішу прісноводну рибу Риба прожила 112 років © Популярная механика
Риба прожила 112 років.

Вчені виявили рибу виду Ictiobus cyprinellus (великоротий буффало), вік якої оцінюється в 112 років. Як повідомляє "Популярная механика", це робить дану особину найстарішою прісноводною рибою в світі. Найбільша тривалість життя серед морських риб у полярної акули, вона оцінюється у 272 роки.

Дослідники припустили, що тривалість життя Ictiobus cyprinellus, яка оцінюється в 20 років, набагато більша. Щоб перевірити це припущення, вони виловили безліч представників даного виду в 2011-2018 роках. Деяких з цих риб вчені відпустили, поставивши на них позначки, а інших вивчили, щоб визначити їхній вік.

Виявилося, що досліджуваним рибам приблизно 80-90 років: це дуже багато, враховуючи, яка тривалість життя Ictiobus cyprinellus передбачалося спочатку. Вік же найстарішої риби вчені оцінили в 112 років.

Крім того, дослідники з'ясували, що вік 85-90% великоротих буффало становить більше 80 років, тобто, в популяціях не з'являються нові риби. Швидше за все, це пов'язано з будівництвом дамб, які обмежують рибам доступ до нерестовищ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше біологи з Японії описали новий вид карликових морських коників. Тварина отримала видову назву Hippocampus japapigu - "японська свиня". Морський коник мешкає на глибині від п'яти до 22 метрів в центрі і на південному сході Японії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі