Коронавірус - дослідження антитіл COVID-19 - Технології - dt.ua

Вчені знайшли людину, кров якої блокує COVID-19

21 травня, 04:00 Роздрукувати

Коронавіруси мутують повільніше, ніж інші віруси, наприклад, грип, тому вакцинація буде ефективною.

Зразки крові пацієнта, у якого в 2003 році діагностували коронавирусную атипову пневмонію, містили антитіло, яке блокувало новий коронавірус, SARS-CoV-2. Ця людина може допомогти вченим у пошуку методів боротьби з новим коронавіруса, який викликав пандемію COVID-19, запевняють медики, повідомляє наукове видання Life Science.

Антитіла є частиною імунної системи організму на патогени. Це конкретне антитіло, яке дослідники називають S309, продемонструвало сильну здатність зв'язувати і відключати спайковий білок на SARS-CoV-2, дозволяє вірусу проникати в клітини, відзначають вчені з Медичної школи Університету Вашингтона, які брали участь у дослідженні.

Оскільки вивчення клітин проводилося в лабораторії, потрібно набагато більше досліджень, щоб показати, чи буде це антитіло ефективно протидіяти SARS-CoV-2 у людей. У заяві йдеться, що компанія Vir Biotechnology швидко розробила антитіло для розробки і тестування, сподіваючись почати клінічне випробування на людях.

Отримані дані "прокладають шлях" для використання S309, або окремо, або в складі коктейлю антитіл, для профілактики або лікування COVID-19 (захворювання, викликаного новим коронавіруса).

Багато лабораторії тепер шукають так звані нейтралізуючі антитіла, які блокують патоген від зараження клітин, для лікування COVID-19. Але на відміну від більшості попередніх досліджень, які шукали ці антитіла у людей, у яких COVID-19, нове дослідження шукав їх у людини з інфекцією SARS ще в 2003 році.

"Це те, що дозволило нам рухатися так швидко в порівнянні з іншими групами", — сказав співавтор дослідження Девід Віслер, доцент кафедри біохімії в Медичній школі Університету Вашингтона. Серед 25 досліджених антитіл автори виявили кілька антитіл, які можуть зв'язуватися з SARS-CoV-2, і одне з них, зокрема, S309, являло собою сильне нейтралізує антитіло.

Коли дослідники об'єднали S309 з іншими антитілами, які мали більш слабку активність проти SARS-CoV-2, цей коктейль антитіл ще більше посилив нейтралізацію SARS-CoV-2. За їх словами, такий коктейль може бути використаний як профілактичне лікування.

Читайте також: В Україні число підтверджених випадків захворювання на коронавірус перевищило 19 тисяч

Нагадаємо, вчені з лабораторії Массачусетського технологічного інституту разом з ученими з Гарварду працюють на створенням захисної маски, яка буде повідомляти про інфікування COVID-19.

До цього вчені з лабораторії біоінженерії МІТ працювали над створенням сенсорів в 2014 році, які могли б виявити вірус Ебола. Результати дослідження вчені опублікували в 2016 році. На той час вони вже адаптували свою технологію для виявлення вірусу Зіку.

впродовж останніх кількох тижнів вчені працювали над технологією, яка дозволила б виявити коронавірус в слюні людей. Таким чином, сенсори, які будуть в масці, будуть давати флуоресцентний сигнал, коли людина, інфікований коронавірусом, буде чхати, кашляти або просто дихати.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >